خانه دکتری » بسته های آموزشی » بسته آموزشی خاص باش
این بسته مناسب کسانی است که دغدغه دارند استعدادهاشون را بشناسن، بر مبنای اون هدف گذاری کنن و نهایتا تو مسیر موفقیت قرار بگیرن. 

بسته آموزشی خاص باش

خاص باش

(راهنمای عملی حرفه‌ای شدن)

این کتاب را نخوانید اگر ...
  • از زندگی حرفه‌ای خود رضایت کامل دارید.
  • هر روز با اشتیاق فعالیت‌های حرفه‌ای خود را شروع می‌کنید.
  • به حد اعلای موفقیت در حرفه خود رسیده‌اید.

نویسندگان

دکتر محمدحسین رضازاده مهریزی
هیئت علمی دانشگاه فوآمستردام
محمد وکیلی
مشاور موفقیت فردی و سازمانی


اونهایی که دیگه از پراکنده کاری یا سردرگمی خسته شدن و مصمم هستن تا یکبار برای همیشه یه تصمیم جدی بگیرن و ظرف چند سال آینده جایی باشن که همیشه آرزوش رو داشتن.

در این بسته آموزشی سعی کرده ایم پاسخ سوالاتی رو که معمولا برای همه ما وجود دارد را همراه با نمونه های واقعی و تمرینهای عملی ارایه کنیم تا در عمل اتفاقات خوبی بیفته. سوالاتی مثل اینکه از کجا بدونم تو چه زمینه تحصیلی یا شغلی باید متمرکز بشم؟ تو ایران شانس بیشتری برای موفقیت هست یا خارج از کشور؟ چه جوری استعدادم رو بشناسم و…

بسته آموزشی خاص باش برای هر فردی در هر سن و شرایطی می تونه بسیار مناسب باشه. اونهایی که به رشد و پیشرفت خودشون، خانواده یا دوستاشون بها میدن. در ضمن ویژگیهای منحصر به فردی که در طراحی کتاب و بسته در نظر گرفته شده، اونو به یک هدیه فوق العاده برای عزیزان مون تبدیل کرده.خاص باش

این اثر صرفا یک کتاب نیست. بلکه آغاز یک سفر پر ماجراست. سفری دوست داشتنی و رویایی برای همه آنهایی که نمی خواهند فقط زنده باشند، بلکه می خواهند لحظه لحظه عمرشان را حرفه ای زندگی کنند. آنها در صددند تا استعدادهای بی نظیرشان را بشناسند، بر مبنای آن هدف گذاری کنند و نهایتا با این نقشه گنج در مسیر موفقیتی همه جانبه گام بردارند. در این سفر قرار است تا هم از لحظه لحظه پروازمان و هم از رسیدن به مقصدی که برایش خلق شده ایم لذت ببریم. لطفا کمربندتان را ببندید.
برایتان پرواز خوبی را آرزو میکنیم.چگونه خاص باشیم

یکی از رموز پیشرف و آسایش در زندگی، تمرکز بر یک زمینه کاری ارزشمند و اجتناب از پراکنده کاری ست. اصولا یکی از پیش شرط های اصلی موفقیت، تمرکز است. تمرکز به معنی تخصبص امکانات و منابع محدود به فرصت های اصلی از میان انبوه فرصت های موجود در محیط است. بسیاری از ما به غلط تصور میکنیم که تشخص اجتماعی در داشتن توانایی ها و مهارت های جورواجور است. از این رو هر روز شاهدیم که افراد در هزارتوی فعالیت های پراکنده و مشغله های غیر مرتبط گرفتار شده اند.

در این کتاب قصد داریم این تجارب را با هم بررسی کنیم، از آن ها درس بگیریم و بر اساس اصول علمی به طراحی و توسعه زندکی حرفه ای خود اقدام کنیم.


این بسته شامل کتاب، 3 ساعت فیلم آموزشی استاد وکیلی و دکتر رضازاده و یه هدیه جالبه

بسته آموزشی خاص باشساختار کتاب

در فصل اول کتاب ابتدا ضرورت تخصص‌گرایی در عصر جدید شرح داده می­شود و در ادامه مفهوم تخصص‌گرایی را بر اساس مدل سطوح تخصص توضیح می‌دهیم. در پایان به عوامل عدم تخصص­گرایی خواهیم پرداخت. در سه فصل بعد به این سوال پاسخ می­دهیم که زمینه تخصص من چه باید باشد؟ پاسخ به این سؤال به ما کمک می‌کند که بفهمیم چه حرفه‌ای را باید برای خودمان انتخاب کنیم. دقت کنیم که در سؤال بالا، تأکید بر «من» است؛ یعنی قرار نیست فرد دیگری به این سؤال پاسخ دهد! الگوبرداری از افراد دیگر هم فایده ندارد. باید خودمان شخصاً به این سؤال پاسخ دهیم. پس از اینکه زمینه تخصص خود را مشخص کردیم، باید بر اساس یک مدل علمی، اجزاء تشکیل دهنده این تخصص را مشخص کنیم و به عبارتی یک برنامه تخصص تدوین کنیم. در فصل ۵، این کار را با کمک مدل هرم تخصص انجام خواهیم داد. در نهایت باید با تدوین یک برنامه عملیاتی مناسب، گام­های دستیابی به تخصص خود را مشخص کنیم و با مهارت­هایی که در طی این مسیر به کسب آنها نیاز خواهیم داشت آشنا شویم. در فصول پایانی کتاب به این دو مورد خواهیم پرداخت.مخاطبان این کتاب چه کسانی هستند؟

روی سخن این کتاب هر فردی­ست که مشتاق شکل دادن یک زندگی متعادل و حرفه‌ای است. زندگی­ای که در آن فعالیت‌های حرفه‌ای‌ گره‌ای از زندگی فرد و اطرافیانش باز کند. مشتاق این است که وقتی در پایان روز به خانه برمی‌گردد، احساس کند که گامی مؤثر در بهبود زندگی خود و جامعه برداشته­است. مشتاق اینکه هر روز بدون دغدغه بتواند ساعاتی در کنار خانواده باشد و عمیقاً از آن لذت ببرد.

شاید بپرسید که آیا هنوز برای من وقت هست؟برای من که استخدام شده­ام و برای ۲۰ سال آینده تعهد خدمت دارم؟ برای من که بعد از چندین ماه تلاش، تازه یک کار با حقوق بخور و نمیر پیدا کرده­ام؟ تجربه نشان می­دهد که پاسخ این سؤال بیش از هر چیز در میزان شهامت شما برای تغییر نهفته است؛ و نه در سن یا موقعیت شغلی.و اما ۴ نکته در مورد این کتاب!

۱) این کتاب برای قهرمان شدن نیست. افرادی که در فرهنگ ما به‌عنوان افراد موفق شناخته می‌شوند، متأسفانه در بسیاری از موارد تک‌بعدی هستند. در یک زمینه به‌طور افراطی پیش رفته‌اند و چه بسا در آن زمینه به موفقیت‌های بزرگی هم دست یافته باشند، ولی احساس رضایت عمومی­شان از زندگی پایین است. هدف این کتاب قهرمان شدن نیست، مخصوصاً وقتی‌که باعث ‌شود از زندگی متوازن و معنی‌دار فاصله بگیریم.

۲) این کتاب برای همه ما مفید است. فارغ از اینکه تحصیل کرده هستیم یا خیر، پیر هستیم یا جوان، رشته تحصیلی یا شغل­­مان چیست و چقدر درآمد داریم. الگوی عملی مطرح شده در این کتاب  به ما کمک می‌کند تا بهترین نسخه خودمان باشیم و یک زندگی‌ معنی‌دار و متوازن داشته باشیم. سعی شده است که مثال­ها و تجربه‌های مطرح‌شده تا حد امکان از افراد مختلف و متنوع باشد. در بیان تجارب، سعی کرده‌ایم به جای ارائه یک تصویر گزینشی که فقط جنبه‌های خاصی از موفقیت را نشان می‌دهد، واقعیت‌های عینی را نشان دهیم. باور ما این است که مواجهه رو در رو با چالش‌ها و آشفتگی‌های زندگی معمولی، خیلی آموزنده­تر از بررسی موارد خاص و استثنایی افراد مشهور است.

۳) هیچ راه میان­بری وجود ندارد! برخلاف ادعای برخی از کتاب‌های موفقیت، تجربه نشان می‌دهد که پیشرفتِ حرفه‌ای حاصل تلاش روزانه و مستمر ما در طول سال‌های متعدد است. به قول زیگ زیگلار، هیچ آسانسوری برای موفقیت وجود ندارد بلکه باید این مسیر را پله‌پله بالا برویم! تفکر یک‌شبه پولدار شدن، یک‌شبه موفق شدن و امثال این باورها که متأسفانه در فرهنگ ما زیاد است، زهری‌ست که ریشه پیشرفت و زندگی متوازن را می‌خشکاند. نتیجه این مسئله چیزی جز شور و شوقی گذرا نیست. در این کتاب تلاش می کنیم تا پلکان رسیدن به زندگی‌ای متعادل و در عین حال حرفه‌ای را معرفی کرده و گام‌های اولیه را با هم طی کنیم. قرار نیست که خواندن این کتاب زندگی ما را یک‌شبه متحول ‌کند؛ اما عمیقاً باور داریم که اجرای مطالب این کتاب در هر مرحله­ای از عمر که باشیم، به تدریج تأثیری چشم‌گیر بر زندگی­مان می‌گذارد.

۴) این کتاب صرفاً برای مطالعه نیست! بلکه عمدتاً برای تفکر و عمل کردن است. مطالب و تمرین‌های کتاب به ما کمک می­کند تا زندگی حرفه‌ای خود را (باز) طراحی کنیم. به شکلی که فعالیت تخصصی­مان منجر به شکل‌دهی یک زندگی متوازن در همه ابعاد زندگی شود. بدین منظور تمرین‌هایی ساده اما مهم در نظر گرفته‌شده است. انجام این تمرین‌ها برای درک عمیق‌تر مطالب و از آن مهمتر برای ایجاد تغییرات مؤثر در زندگی حرفه‌ای ضروری است.مقدمه کتاب

مقدمه

یکی از رموز پیشرفت و آسایش در زندگی، تمرکز بر یک زمینه کاری ارزشمند و اجتناب از پراکنده کاری ست. اصولا یکی از پیش شرط­های اصلی موفقیت، تمرکز است. تمرکز به معنی تخصیص امکانات و منابع محدود به فرصت­های اصلی از میان انبوه فرصت­های موجود در محیط است. بسیاری از ما به غلط تصور می­کنیم که تشخص اجتماعی در داشتن توانایی­ها و مهارتهای جورواجور است. از این رو هر روز شاهدیم که افراد در هزارتوی فعالیت­های پراکنده و مشغله­های غیرمرتبط گرفتار شده­اند. پزشکانی که یک دست در کارهای ساختمانی دارند و دستی دیگر در امور بازرگانی؛ مدیران که هم‌زمان در بیش از ده‌ها شرکت عضو هیئت مدیره هستند و عملاً در هیچ کدام اقدام مؤثری انجام نمی­دهند. در این کتاب قصد داریم این تجارب را با هم بررسی کنیم، از آن‌ها درس بگیریم و بر اساس اصول علمی به طراحی و توسعه زندگی حرفه ای خود اقدام کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با شماره 09127241480 تماس بگیرید.

ارسال بسته به تمام نقاط ایران رایگان می باشدبه اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.