خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » اعلام زمان اخد تعهد از پذیرفته‌شدگان دکتری ۹۵ دانشگاه ایلام
مهلت اخذ تعهد از پذیرفته‌شدگان مشروط دکتری دانشگاه ایلام در سال ۱۳۹۵ از ۲ مرداد لغایت ۱۱ مرداد ماه است.

به گزارش خانه دکتری، در متن اطلاعیه منتشره از سوی دانشگاه ایلام آمده است:

بازه زمانی و فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان مشروط و ذخیره آزمون دکتری سال ۹۵ دانشگاه ایلام به شرح ذیل می باشند:

 o بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفته شدگان مشروط: از تاریخ ۲ مرداد لغایت ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
 o بازه زمانی فعال شدن پرتال برای اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط:  از تاریخ ۱۲ مرداد لغایت ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
 o بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفته شدگان ذخیره: ۲۳ مرداد لغایت ۲۸ مرداد ۱۳۹۵

 تذکرات و نکات مهم:

 1.نظر به این که تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امکان پذیر نبوده، لذا به داوطلبان تاکید می گردد درخصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست پذیرش و انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 2. به داوطلبان توصیه می گردد، قبل از اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی در اینترنت، کدرشته محل های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه مندرج در صفحه ۹۲ دفترچه شماره ۲ آزمون دکتری ۹۵ و سپس به پایگاه اینترنتی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاهتر (برای داوطلبان به هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد) و خطای کمتری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود اقدام نمایند.
 3. به استناد نامه شماره ۲/۲۱/۷۴۱۴ مورخ ۹۴/۱/۲۴ دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی (Ph.D) باتوجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در این آزمون، مجاز به شرکت مجدد در آزمون ورودی دوره دکتری نمی باشند.
 4. نظر به این که پذیرش نهایی براساس نمره مرحله ارزیابی تخصصی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی صورت می گیرد. لذا آن دسته از داوطلبانی که براساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و مؤسسات قرار می گیرند، لازم است از تاریخ ۹۵/۵/۱۲ لغایت ۹۵/۵/۲۸ برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، نسبت به واریز مبلغ ۲۹۰/۰۰۰ (دویست و نود هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان عمل نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند. بدیهی است داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.
 5. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۴ (اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت)، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ نبوده اند.
 6. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۵، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهند بود. لذا به داوطلبان توصیه می شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 7. دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی باشند. سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر ۵ سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.
 8. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره دکتری مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند و دانشجویان مرد در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه، چهار ماه فرصت دارند برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند.
 9. سربازان در حال انجام خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت، برای برخورداری از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص خواهند شد.
 10. مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت در این آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیل برای آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه ها نیز مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 11. هر موقع مشخص شود داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این اطلاعیه نمی باشد، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.
 12. از کلیه پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های دوره های غیرروزانه شامل: دوره های نوبت دوم، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شهریه اخذ خواهد شد. داوطلبان جهت اطلاع از میزان شهریه دوره های مختلف به پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موردنظر مراجعه نمایند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود

نظرات :

  1. User Avatar
    عبدالخالق قدوسی  ـ  در تاریخ : 2 مرداد 1395 10:51
    • 0
    با سلام
    ببخشید. از کجا می توان لیست دعوت شدگان برای اخذ تعهد را مشاهده کرد؟
پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.