خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » تصویب شیوه نامه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه تربیت مدرس
تصویب شیوه نامه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه تربیت مدرس

شورای دانشگاه تربیت مدرس شیوه نامه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری این دانشگاه را برای سال ۹۵ تصویب کرد.
 
خانه دکتری به نقل از خبرگزاری مهر، مختار جلالی معاون آموزشی دانشگاه گفت: پذیرش دانشجوی دکتری در سال ۹۵ به دانشگاه ها واگذار شده است. این امر یک فرصتی است که اگر به خوبی از آن استفاده نشود ممکن است به تهدید تبدیل شود.

وی افزود: در این خصوص از چند ماه قبل کارگروهی متشکل از متخصصان و نمایندگانی از سازمان سنجش و صاحب نظران تشکیل شد و شیوه نامه فوق پس از بررسی در این کارگروه در شورای مدیران، ‌ شواری آموزشی و هیات رئیسه دانشگاه مطرح و بررسی شد.

هاشمی مدیر دفتر همکاری های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس نیز گفت: آزمون دکتری در مرحله نخست از سوی سازمان سنجش به صورت یک غربالگری و سنجش اولیه انجام می شود و دارندگان حد نصاب نمره اعلام خواهند شد.

وی افزود: پس از آن دانشگاه می تواند با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه و یا تنها با انجام مصاحبه علمی، دانشجویان را انتخاب کند.
مدیر دفتر همکاری های آموزشی و آزمون دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: در این زمینه در دانشگاه، ‌برخی از دانشکده ها تنها مصاحبه شفاهی و برخی دیگر نیز آزمون کتبی و مصاحبه را برگزار می کنند که به صورت شفاف در سایت دانشگاه منعکس می شود.

در ادامه اعضای شورا دانشگاه تربیت مدرس در خصوص شیوه نامه فوق و نحوه برگزاری آن در دانشکده ها مطالبی را عنوان کردند. پس از بحث و بررسی اعضای شورا، شیوه نامه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری سال ۹۵ با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود