خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » رشته‌ها و عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ اعلام شد
انتشار دفترچه رشته‌ها و سرفصل‌های امتحانی کنکور دکتری ۱۴۰۳

به گزارش خانه دکتری ، اطلاعیه اعلام رشته‌گرایش‌ها، دروس امتحانی و ضرایب دروس آزمون ورودی مقطع دكتری (Ph.D) سال 1403 از سوی سازمان سنجش منتشر شد.

 ضمن اعلام رشته‌گرایش‌ها، دروس امتحانی و ضرایب دروس هر یک از مجموعه‌های امتحانی آزمون ورودی مقطع دکتری (Ph.D) سال 1403 (به شرح جدول ذیل)،

به اطلاع داوطلبان ثبت‌نام و شرکت در این آزمون می رساند، پذیرش دانشجو در سال 1403 بر اساس قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌هاي تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي" مصوب 1394/12/18 مجلس محترم شورای اسلامی و همچنين آيين‌نامة اجرايي مربوطه و مصوبات "شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌هاي تحصیلات تکمیلی" و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام پذیرش آزمون مذکور که در زمان ثبت‌نام ( از 30 مهرماه تا 6 آبان ماه سال 1402) توسط این سازمان منتشر می شود، صورت خواهد گرفت.

1- دکتري آموزشي – پژوهشي: سنجش و پذيرش براي ورود به مقطع دکتري ناپيوسته آموزشي-پژوهشي بر اساس معيارهاي زير انجام مي گيرد:

1-1- آزمون متمرکز (50 درصد)
1-2- سوابق آموزشي، پژوهشي و فناوري (20 درصد)
1-3- مصاحبه علمي و سنجش عملي (30 درصد)

2- دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای مقطع دکتری ناپیوسته پژوهش - محور بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:
2-1- آزمون متمرکز (30 درصد)
2-2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
2-3- مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)
2-4- تهیه طرح واره (20 درصد)
اجرای مرحلة اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و ... توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

3- بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌هاي تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمركز دکتری (Ph.D) سال 1403 به شرح زیر خواهد بود:
ج) آزمون دروس تخصصی(در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) با ضریب (4)
سنجش و پذیرش برای تمامی دوره ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان، پیام نور، مؤسسات غيرانتفاعي، دانشگاه آزاد اسلامی و .... بر اساس قانون فوق و آیین نامه اجرایی آن و مصوبات مرتبط شورا انجام خواهد گرفت. 

4- شرايط و ضوابط در دفترچة راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي دكتري نيمه متمركز سال 1403 اطلاع‌رساني خواهد شد.

5- با توجه به امکان اصلاح عناوین رشته‌ها و یا سایر اطلاعات در جداول مجموعه های امتحانی تا زمان شروع ثبت‌نام، ملاک نهایی، اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت‌نام خواهد بود.

6- طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته آزمون دکتری سال 1403 در عصر جمعه مورخ 1402/12/04 برگزار خواهد شد.

[حجم: 2.72 مگابایت]   مشاهده آنلاين فايل: -_2.pdf


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.