خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » آزمون آزمایشی دروس عمومی کنکور دکتری 7بهمن ،27 بهمن، 5 اسفند1401
آزمون آزمایشی دروس عمومی کنکور دکتری

آزمون آزمایشی دکتری یکی از آخرین گام های نزدیک به کنکور است که به داوطلبان دیدگاه خوبی از سطح آمادگی‌شان می دهد. در آزمون آزمایشی دکتری، با شبیه سازی سوالات و زمان آزمون، دریافت نتایج به صورت استاندارد و قابل تحلیل، معیاری قابل سنجش برای داوطلبان ایجاد می‌شود.

هزینه دوره 750,000 
500,000تومان 

 
تلفن تماس جهت پشتیبانی: ۱۴۸۰-۷۲۴-۰۹۱۲


آزمون های آزمایشی به دو صورت بودجه بندی شده و جامع ارائه می‌شوند:


آزمون‌های آزمایشی بودجه‌بندی شده دکتری
آزمون های بودجه بندی شده، معمولا از آبان یا آذر ماه شروع می‌شود و تا اواخر دی ماه ادامه می یابد. این آزمون ها معمولا در چهار الی شش مرحله برگزار می‌شود و در هر مرحله بخشی از منابع مورد آزمون قرار می‌گیرد. بودجه‌بندی این نو ع آزمون، معمولا به صورت 25% اول، 25% دوم، 50% درصد اول، 25% سوم، 25% چهارم، 50% دوم و 100% است که آزمون 100% می تواند در این دسته یا در دسته آزمون های جامع قرار گیرد.

 

هدف از آزمون آزمایشی بودجه بندی شده:
  • بررسی میزان پیشرفت داوطلبان
  • سنجش میزان تسلط داوطلبان بر مطالب مطالعه شده
  • کشف نقاط قوت و ضعف داوطلبان از طریق ارائه کارنامه استاندارد
  • آشنایی داوطلبان با سوالات کنکور واقعی
  • کاهش میزان استرس داوطلبان از حضور در جلسه کنکور واقعی
  • آزمون‌های آزمایشی جامع دکتری
آزمون آزمایشی جامع دکتری، معمولا در بهمن ماه برگزار شده و به داوطلبان کمک میکند برای دوران جمع بندی، مسیر شفاف تری را پیش بگیرند. بهتر است داوطلبان برای مرور و جمع‌بندی، به صورت هدفمند عمل کنند. بدین صورت که با شرکت در آزمون آزمایشی جامع دکتری، به نقاط قوت و ضعف خود پی برده و مطابق با شرایط به ادامه مسیر بپردازند.

داوطلبان بعد از آزمون آزمایشی دکتری، باید نقاط قوت خود را با تمرین و تست بیشتر، حفظ کنند. این اشتباه است که نقاط قوت را رها کرده و با تکیه بر تسلط، در مدت باقیمانده، آن‌ها را به فراموشی بسپارند. داوطلبان باید نقاط قوت خود را همچنان حفظ کرده و از آن‌ها به عنوان بخش های درصدآور کنکور دکتری استفاده کنند. این مهم با تمرین و تکرار اجرا می‌شود.

 

داوطلبان باید نقاط ضعف خود را به دو بخش تقسیم کنند:
در این میان برخی از مطالب درسی هستند که می توان از آن‌ها چشم پوشی کرد. به عبارت دیگر برخی از بخش های منابع هستند که قابلیت طرح سوال ندارند در عین حال، بخش های زمان بر هستند، لذا سرمایه گذاری و صرف زمان روی این قبیل بخش ها، کار منطقی و معقولی نیست. بنابراین بهتر است با مشورت یکمشاور یا استاد، نسبت به حذف آن‌ها اقدام نمایند.

بخش دوم از نقاط ضعف، بخش هایی هستند که یا مهم هستند و یا با مطالعه مجدد بخش های مرتبط، به نقاط قوت تبدیل می‌شوند. لذا بهتر است داوطلبان با تاکید بر این بخش ها، به نقاط قوت خود بیفزایند. همچنین نقاط ضعف نیز باید مورد بررسی قرار گیرند و مطالبی که نیاز به مطالعه مجدد و مرور و رفع اشکال است، مورد تمرکز واقع شوند.

 

معیارهای انتخاب آزمون آزمایشی دکتری
همانطور که پیداست، آزمون آزمایشی دکتری توسط موسات مختلفی در سطح کشور برگزار می‌شود. بدون شک انتخاب بین گزینه های موجود برای داوطلبان زمان بر و مهم است. برخی از معیارهای انتخاب آزمون آزمایشی دکتری در ادامه آورده شده است:

 

جامعه آماری:
یکی از موارد مهم، جامعه آماری داوطلبانی است که در آزمون آزمایشی دکتری شرکت میکنند. بدیهی است تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون آزمایشی دکتری هرچه بیشتر باشد، می‌تواند رتبه‌ای نزدیک‌تر به رتبه‌ی کنکور دکتری ارائه دهد.

طراحان سوال:
اساتید طراح سوال آزمون آزمایشی دکتری، معیار مهمی برای سنجش میزان تشابه سوالات آزمون آزمایشی به سوالات کنکور واقعی است. اساتیدی که مدت زمان بیشتری در عرصه کنکور دکتری فعالیت میکنند، تعداد قبولی و رتبه های برتر بیشتری دارند و صاحب سبک هستند، گزینه های بهتری برای طرح سوالات آزمون آزمایشی دکتری هستند. این اساتید با آشنایی بیشتر با سوالات کنکور واقعی، می توانند سوالات نزدیک تری به کنکور طراحی کرده و میزان تشابه را افزایش دهند.

ارائه کارنامه استاندارد:
بررسی درست نتایج آزمون آزمایشی دکتری ، منوط به دریافت کارنامه استاندارد و قابل تحلیل است. کارنامه ای که به داوطلبان شرکت کننده در آزمون آزمایشی دکتری ارائه می‌شود، باید شامل درصد دروس به تفکیک، رتبه و تراز نیز باشد. داوطلبان با دریافت همچین کارنامه ای می توانند وضعیت فعلی خود را نزدیک به وضعیت واقعی بسنجد و به این سنجش اعتماد کنند.

پشتیبانی آزمون:
آزمون آزمایشی دکتری با دریافت پشتیبانی و مشاوره از اساتید برتر، به تکمیل مزایا می رسد. با این خدمت از سوی موسسه برگزار کننده آزمون آزمایشی دکتری، داوطلبان از تحلیل نتایج آزمون خود مطلع شده و برای ادامه مسیر از اساتید مورد اعتماد، مشاوره میگیرند.

آزمون های آزمایشی موسسه آموزشی دکتر وکیلی
با سه مرحله آزمون آزمایشی موسسه آموزشی دکتر وکیلی، نقاط ضعف و قوت خود را به طریق راهنمایی های اساتید خواهید شناخت، همانطوری که می دانید مهمترین چالش در آزمون دفترچه عمومی کنکور دکتری کمبود زمان است، لذا مدیریت صحیح و حرفه ای آن نقطه عطف شما خواهد بود.

تمام تلاش بر آن است که هر سه مرحله آزمون آزمایشی :

شرایط و سطحی معادل کنکور دکتری داشته باشند
تمامی سوالات دارای پاسخ تماما تشریحی و آموزشی هستند
منبع طراحی سوالات از منابع رفرنس اصلی سوالات است
در هر مرحله با توجه به عملکرد و کسب درصد شما فایل راهنمایی اساتید خدمت شما ارائه خواهد شد که شامل راهنمایی مناسب برای کسب نتیجه ایده آل با توجه به شرایط و نقاط قوت شماست.
اساتید گروه آموزشی دکتر وکیلی،به شدت شرکت در آزمون های آزمایشی و و ارزیابی شدن در آنها را به تمامی داوطلبان توصیه می کنند، فراموش نکنید نداشتن سناریو مناسب با توجه به شرایط شخصی داوطلب برای رویارویی با سوالات دفترچه عمومی در آزمون دکتری به احتمال خیلی زیاد تمامی تلاش های شما برای کسب درصد ایده در این دروس را هدر خواهد داد.

 

طراحان آزمون:

محمد وکیلی

 رضا خیرآبادی

 هوشمند مهدوی

و دیگر اساتید گروه آموزشی


به امید موفقیت تمامی عزیزان در آزمون دکتری به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.