خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » سازمان سنجش برای تعویق آزمون دکتری کوتاه نیامد
سازمان سنجش به هیچ عنوان قصد ندارد که زمان کنکور را تغییر دهد و بر همین اساس مقرر شده است که زمان آزمون کنکور دکتری ۱۴۰۰ همان ۱۵ اسفند با رقابت ۱۸۴ هزار و ۲۱۳ داوطلب برگزار شود.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص گفت: حوزه‌های برگزاری آزمون دکتری ۹۹ در ۶۰ شهر بود که برای کنکور دکتری ۱۴۰۰ به ۱۱۰ شهر افزایش یافته است همچنین فاصله بین هر داوطلب ۱.۵ متر خواهد بود.

به گزارش فارس، سازمان سنجش به هیچ عنوان قصد ندارد که تاریخ برگزاری آزمون دکتری 1400 را تغییر دهد و دلایل داوطلبان را برای تغییر زمان کنکور، قانع کننده نمی‌داند. بر این اساس تنها اگر در این یک هفته باقیمانده، ستاد مدیریت بیماری کرونا ورود کند، امکان تعویق آزمون وجود دارد؛ در غیر این صورت کنکور در همان زمان خودش برگزار خواهد شد.

برخی داوطلبان معترض عنوان می‌کنند که اگر قرار باشد که کنکور دکتری در زمان اعلام شده برگزار شود، به دلیل شرایط کرونا نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند و مجبور هستند در بین دو راهی «کنکورکرونایی» و «کنکور ندادن»، گزینه دوم را انتخاب کنند‍.

دلایل داوطلبان برای تعویق کنکور دکتری 

۱-  همان‌طور که آزمون دستیاری پزشکی و آزمون نظام مهندسی به خاطر وضعیت کرونا به سال ۱۴۰۰ موکول شده، آزمون دکتری تغییر کند؟ چه تفاوتی بین داوطلبان آزمون دکتری وزارت علوم با داوطلبان آزمون‌های مذکور در ابتلا به کرونا وجود دارد؟ آیا ویروس کرونا در مبتلا کردن داوطلبان آزمون‌های مختلف رفتار متفاوتی دارد؟

۲- شرایط ویروس کرونا موجب نگرانی داوطلبان و خانواده‌های آنان شده است و ویروس کرونای انگلیسی، شرایط را سخت‌تر کرده است.‌

۳- با آغاز واکسیناسیون ، تا بهار سال آینده حداقل ۷۰ درصد گروه‌های آسیب‌پذیر واکسینه می‌شوند و سطح ایمنی عمومی کشور بالا می‌رود و احتمال انتقال بیماری کاهش پیدا می‌کند.

۴- یک داوطلب کنکور دکتری باید یک سال درس بخواند، با یکی دو ماه درس خواندن نمی‌تواند قبول شود.

۵- آیا امکان دارد با دولایه ماسک و 4 ساعت، آزمون برگزار شود؟ حتی نمی‌توانیم آب بخوریم، اگر کسی بیمار باشد، با یک لحظه برداشتن ماسک بقیه را نیز مبتلا می‌کند و این 4 ساعت زمان بسیار طولانی است.

6- تعداد زیادی از داوطلبان نیز به دلیل بیماری زمینه ایی که دارند خواستار تعویق آزمون دکتری شده اند. 

حالا بین آزمون کرونایی دادن و آزمون ندادن بر سر دوراهی مانده اند. استرس های زیادی که در این مدت به افراد وارد شده نیز دلیل دیگری ست که میتواند راندمان داوطلبان را پایین بیاورد.

به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.