خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » آزمون دکتری ۱۴۰۰ جمعه برگزار می شود/ داوطلبان کنکور دکتری بر سر دو راهی
آزمون دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ روز جمعه ۱۵ اسفندماه در ۱۱۰ شهر با رقابت ۱۷۹ هزار و ۱۹۲ نفر برگزار می شود.

کنکور دکتری ۱۴۰۰ جمعه برگزار می شود/ داوطلبان کنکور دکتری بر سر دو راهی

آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ در روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ برگزار خواهد شد. با توجه به شرایط کرونا امسال این آزمون در ۱۱۰ شهر برگزار می‌شود.

تعداد ۱۷۹ هزار و ۱۹۲ نفر در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده‌اند.

برخی داوطلبان کنکور 1400 عنوان می‌کنند اگر قرار باشد که کنکور دکتری در زمان اعلام شده برگزار شود، به دلیل شرایط کرونا نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند و مجبور هستند در بین دو راهی «کنکورکرونایی» و «کنکور ندادن»، گزینه دوم را انتخاب کنند‍...

این روزها که به کنکور دکترای ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم، دغدغه‌ها و تلاش‌های تعدادی از داوطلبان این کنکور برای تغییر زمان این آزمون بیشتر شده است؛ ورود کرونای انگلیسی و سرعت بالا در ابتلا به این بیماری هم بر نگرانی داوطلبان این کنکور افزوده است.

البته با توجه به اینکه زمان کنکور دکترای سال ۹۹ هم به دلیل شرایط کرونا تغییر کرده بود، داوطلبان امیدوارند که زمان آزمون دکترای ۱۴۰۰ هم تغییر کند؛ در ابتدا قرار بود آزمون دکترای سال ۹۹ جمعه مورخ ۹ اسفند ۹۸ برگزار شود [ ناگفته نماند که با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ اسفند ۹۸، تاریخ برگزاری آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ به ۹ اسفند ۹۸ تغییر پیدا کرد] اما شرایط کرونایی موجب شد که زمان آزمون به پنج‌شنبه ۲۸ فروردین ۹۹ تغییر کند.

پیش‌بینی‌ها درباره شرایط کرونا در همان اسفند ماه حاکی از آن بود که حداقل در فروردین با کرونا مواجهیم به همین دلیل سازمان سنجش آموزش کشور 25 اسفند تاریخ جدید برگزاری آزمون دکتری سال ۹۹ را در روز نهم خرداد سال ۹۹ اعلام کرد اما کرونا، برگزاری این آزمون را لغو کرد و اعلام شد که کنکور دکتری ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه برگزار می‌شود.

این تاریخ دوباره به دلیل شرایط کرونایی تغییر کرد و برگزاری آزمون دکتری به ۹ مرداد سال ۹۹ موکول شد و البته دیگر این تاریخ تغییر نکرد و آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۹ با ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ نفر در  ۱۴۳ حوزه امتحانی در ۶۰ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

بعد از برگزاری کنکور دکتری ۹۹ علی‌اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشته است: «پروتکل‌های وعده داده شده از سوی سازمان سنجش در کنکور دکتری کامل رعایت نشد».

بعد از اعلام نتایج، سازمان سنجش مهیای برگزاری آزمون بعدی شد و از اول آذر امسال ثبت‌نام دکتری آغاز شد و مقرر شد که آزمون دکتری 1400، در نیمه اسفند برگزار شود؛ اما برخی داوطلبان این کنکور مخالف برگزاری این زمان هستند و بیان می‌کنند که زمان کنکور دکترای 1400 باید تعییر کند.

ولی با پیگیری های زیاد داوطلبان، سازمان سنجش و مسئولان هیچ اقدامی برای به تعویق انداختن دکتری 1400 انجام نمیدهند.


زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

کارت شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۰ از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

متقاضیان آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید از روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه کنند.

داوطلبان باید براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام کند.

این امکان برای متقاضیانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشند. بنابراین متقاضیانی که به اطلاعات فوق دسترسی ندارند، لازم است با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸ صبح (هشت) است و در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس ساعت‌ ۷:۳۰ (هفت و سی) بسته خواهد شد، متقاضیان لازم است قبل از بسته شدن درب‌های ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

نحوه برگزاری کنکور در شهر‌های قرمز خوزستان

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره حوزه‌های استان خوزستان بیان کرد: با توجه به شرایط استان خوزستان در بیماری کرونا در استان خوزستان حوزه‌های امتحانی از ۵ شهر به ۱۲ شهر افزایش پیدا کرده است تا حداقل تردد برای داوطلبان در شهر‌های قرمز انجام شود.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.