خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » آزمون استخدامی علوم پزشکی برگزار شد/ رقابت ۲۱۹ هزار داوطلب
آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹ دانشگاه های علوم پزشکی با رقابت ۲۱۹ هزار و ۹۰۸ داوطلب جمعه ۲۴ بهمن ماه ۹۹ برگزار شد.

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح روز جمعه ۲۴ بهمن ۹۹ در ۱۹۷ شهر به عنوان حوزه امتحانی در سراسر کشور آغاز شده است.

در جلسه امتحان به هر داوطلب دو بسته آزمونی داده می‌شود که بسته اول حاوی یک برگ پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) و بسته دوم حاوی دفترچه آزمون تخصصی (شماره دو) است.

در تست‌های چهارگزینه‌ای برای هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی منظور خواهد شد. به سوال‌های بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمی‌گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ‌ها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

در این آزمون دفترچه سوالات همه داوطلبان شخصی سازی شده است و دفترچه‌ها، دارای تنوع بوده و کد عددی و حروف انگلیسی که بر روی دفترچه سوال داوطلبان درج شده است.

دفترچه آزمون عمومی (شماره یک) حاوی ۱۰۵ سوال و متناسب با گروه عنوان شغلی است. آزمون عمومی گروه اول (کد دفترچه ۱۰۰)، آزمون عمومی گروه دوم (کد دفترچه ۲۰۰)، آزمون عمومی گروه سوم (کد دفترچه ۳۰۰)، آزمون عمومی گروه چهارم (کد دفترچه ۴۰۰) باید در مدت ۱۱۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ داده شود.

تبصره: اقلیت‌های دینی اعلام شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت، نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال‌های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

آزمون اختصاصی: تعداد سوالات تخصصی عناوین شغلی هریک از گروه‌ها به شرح جدول زیر است که داوطلبان باید در مدت ۸۰ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

آزمون استخدامی علوم پزشکی برگزار شد/ رقابت ۲۱۹ هزار داوطلب

داوطلبان در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با سازمان سنجش به آدرس http://www.sanjesh.org/ مکاتبه کنند. به درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی آزمون استخدامی علوم پزشکی در روزهای ۲۴ تا ۳۰ بهمن ۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می‌شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.