خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » اعلام نتایج رتبه بندی دانشگاه ها در اواخر بهمن ماه
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: نتایج رتبه بندی دانشگاه ها که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام انجام می شود، اواخر بهمن ماه اعلام می شود

نتایج رتبه بندی دانشگاه ها اواخر بهمن ماه اعلام می شود

علی خاکی صدیق با اشاره به آخرین وضعیت رتبه بندی دانشگاه‌ها گفت: رتبه بندی دانشگاه‌ها در حال اجرا است، یک نوع رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام انجام می‌شود، احتمالاً نتایج آن تا اواخر بهمن اعلام می‌شود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: نوع دیگری از رتبه بندی، رتبه بندی مجازی دانشگاه‌ها است که توسط انجمن الکترونیکی ایران انجام می‌شود که البته نتایج آن نیز با تأخیر اعلام خواهد شد.

برای اجرای رتبه بندی دانشگاه‌ها، شاخص‌ها و معیارهای ارزیابی بر پایه اسناد بالادستی از جمله نقشه جامع علمی کشور و سیاست‌های کلان علم و فناوری تدوین و تصویب شده و لازم است دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نسبت به تکمیل پرسشنامه‌ها مربوطه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به نشانی https://ur.isc.ac اقدام کنند.

این ارزیابی و رتبه‌بندی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین المللی‌سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیرساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) به انجام می‌رسد.

در سال 1398-1397 از بین ده دانشگاه برتر جامع، دانشگاه تهران رتبه اول و در بین دانشگاه های صنعتی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و رتبه اول پژوهشگاه ها به پژوهشگاه دانشهای بنیادی اختصاص دارد و در بین دانشگاه های پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران رتبه اول را دارد.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.