خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » لزوم انجام اقدامات کیفی در خصوص آموزش دانشجویان دکتری
در زمینه پذیرش دانشجویان دکتری افراطی عمل می‌شود

حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه در پذیرش دانشجویان دکتری افراطی عمل می‌شود، گفت: در سال جاری نصاب قبولی در مورد پذیرش دکتری حذف شد و این مسئله ممکن است موجب شود افرادی که داوطلب می‌شوند کفایت لازم را نداشته باشند.

رویکرد پذیرش دانشجویان دکتری باید تغییر کند

حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرگزاری آنا،‌ با بیان اینکه رویکرد پذیرش دانشجویان دکتری باید تغییر کند؛ بر لزوم انجام اقدامات کیفی در خصوص آموزش دانشجویان دکتری تاکید کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در زمینه پذیرش دانشجویان دکتری افراطی عمل می‌شود و جمعیتی که پذیرش می‌شود متناسب با اقتضائات کشور نیست.
حسینی با اشاره به اینکه در سال جاری نصاب قبولی در مورد پذیرش دکتری حذف شد، تصریح کرد: این مسئله ممکن است موجب شود افرادی که داوطلب می‌شوند کفایت لازم را نداشته باشند.

وی با تأکید بر لزوم جدی گرفتن ملاحظات در پذیرش دانشجویان دکتری گفت: درصورتی‌که در پذیرش کیفی عمل کنیم قطعاً برگزاری دوره‌ها کیفی‌تر خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در صورت نادیده گرفتن ملاحظات در پذیرش دانشجویان،‌ برداشتن حدنصاب و نحوه ورود و ... مسائل آموزشی با چالش‌های زیادی همراه خواهد شد که آسیبی برای این دوره به‌حساب می‌آید.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.