خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » برگزاری دوره 154 آزمون تولیمو روز سه شنبه 23 دی
تاريخ‌ و نحوه‌ برگزاري آزمون (الكترونيكي) زبان انگليسي پيشرفته تولیمو (Tolimo) دوره های 154، 155، 156، 157 و 158

 دوره 154 آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو روز سه شنبه 23 دی 99 در محل های اعلام شده برگزاری آزمون برگزار خواهد شد.

بدين‌وسيله به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو مي‌رساند، دوره ­های 154 الی 158 آزمون فوق، به روش الكترونيكي، مطابق جدول ذیل برگزار خواهد شد. آن­ دسته از افرادی كه متقاضي شرکت در آزمون هستند، می­توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام می­گردد، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

مدرک آزمون TOLIMO از نظر دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم و بهداشت قابل قبول می باشد ، از این رو شرکت در این آزمون به یکی از انتخاب های اصلی داوطلبان و دانشجویان دکتری که برای کسب امتیاز در مصاحبه دکتری و ادامه تحصیل در این مقطع نیاز به ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر دارند ، تبدیل شده است .

 ثبت نام برای دوره 154آزمون تولیمو 23 دي ماه در ساعت 10 صبح جمعه 5 دي آغاز شد و در 18 دی به پایان رسیده است.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو

ماه

دوره

تاریخ

روز

دی

154
99/10/23
سه­ شنبه
بهمن

155
99/11/07
سه­ شنبه
156
99/11/28
سه­ شنبه
اسفند
157
99/12/05
سه­ شنبه
158
99/12/19
سه­ شنبه


 آدرس مراکز محل برگزاری آزمون
برگزاری دوره 154 آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمویادآوری 1: متقاضیان لازم است منحصراً به مركزي كه در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب نموده‌اند، مراجعه نمايند، و در ساير مراكز از آنها آزمون به­ عمل نخواهد آمد.

یادآوری 2: متقاضیان براي شركت در جلسه آزمون می­بایست ساعت: 7:30 صبح روز آزمون، به مركز برگزاري كه در زمان ثبت­نام انتخاب نموده­اند، مراجعه نمایند. متقاضیان حتماً قبل از شروع فرآيند آزمون (ساعت 8:00 صبح) در محل حوزه امتحاني مربوطه، حضور داشته باشند، عدم حضور به­موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه، منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

الف — شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون:  

از آنجائيكه آزمون به­صورت الكترونيكي و از طريق رايانه برگزار مي­گردد، براي متقاضیان كارت ورود به جلسه آزمون پيش ­بيني نشده ­است و نيازي به ارائه كارت شركت در جلسه آزمون در اين روش نمي‌باشد. متقاضیان می­بایست با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه نمایند.

 آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستي و تشريحي است، كه متقاضیان بايد توسط رايانه (كامپيوتر)، پاسخ سؤالات تستي و همچنين متن مربوط به پاسخ سؤال تشريحي را، تایپ و ثبت نمايند.

ب — بخشها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگويي به آنها:

بخشهای تستی: شامل 105 سؤال مي‌باشد و متقاضیان بايد جمعاً در مدت 80 دقيقه به آن سؤالات پاسخ بدهند.

بخش اول: ساختار و بيان نوشتاري (Structure and Written Expression)

تعداد سؤالات 35 سوال (15 سؤال تکمیل جمله و 20 سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخگويي 22 دقيقه

بخش دوم: درك مطلب شفاهي — شنيداري (Listening Comprehension)

تعداد سؤالات 35 سوال (قسمت A (20 گفتگوی کوتاه): 20 سؤال، قسمت B (2 گفتگوی طولانی): 8 سؤال، قسمت C (3 سخنرانی): 7 سؤال)، مدت پاسخگويي 18 دقيقه.

سؤالات بخش شنيداري(درك مطلب شفاهي) به­ صورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان بايد با توجه به متن سؤال كه از هدست پخش مي‌شود، نسبت به انتخاب يكي از چهار گزينه‌اي كه در رابطه با سؤال مربوط به اين بخش (درك مطلب شفاهي) است، اقدام نمايند. متقاضیان بايد توجه داشته باشند متن سؤالات شنيداري فقط يك‌بار پخش مي‌شود و قابل تكرار نيست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را براي شنيدن صوت منتشره به كار ببندند، تا ضرري متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درك مطلب (Reading Comprehension)

تعداد سؤالات 35 سوال، مدت پاسخگويي 40 دقيقه

بخش تشریحی: نوشتاري (Writing)

شامل يك سؤال مي­باشد كه متقاضیان باید در مدت 30 دقيقه از طريق رايانه (كامپيوتر) به سؤال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در اين قسمت مي‌بايست از مهارت تايپ جملات، با كيبورد برخوردار باشند.

 

ج– یادآوری های مهم:

1- همراه داشتن ماسک ساده سه لایه و دستکش لاتکس برای همه متقاضیان، الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن لوازم فوق خودداری نمایند.

2- متقاضیان می­بایست یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت(ویژه آقایان))، و یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت‌نام اینترنتی را همراه داشته باشند.

3– متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسايل اضافي شامل: نوشت افزار (خودكار، خودنویس، اتود، روانویس و …)، كيف یا ساك دستي، كتاب، جزوه، ماشين حساب، تلفن همراه، هندسفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پيجر و … اكيداً خودداري نمايند. ممکن است محلي براي نگهداري اين وسايل در حوزه‌هاي امتحاني پيش‌بيني نشده باشد، لذا حوزه‌هاي امتحاني مسئوليتي در قبال نگهداري از اين وسايل ندارند.

4- صحبت كردن با ساير متقاضیان يا رد و بدل كردن هر نوع وسيله از قبيل لوازم‌التحرير، نت (يادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب مي‌شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسيدگي به تخلفات و جرائم در آزمون‌هاي سراسري رفتار خواهد شد.

5- همراه داشتن هرگونه وسایل غيرمجاز شامل دستگاه­هاي ارتباط الكترونيكي، تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري، موجب محروميت از گزينش در آزمون مي­شود.

6- در صورت بوجود آمدن هرگونه مشكل در فرآيند برگزاري آزمون، لازم است متقاضیان، حداكثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjesh.org  با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت نمایند. بدیهی است درخواست­های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود. لازم است از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری گردد.


شروع ثبت نام در دوره 155 آزمون تولیمو از 13 دی آغاز و تا 2 بهمن ادامه دارد. برگزاری آزمون تاریخ 7 بهمن 1399 خواهد بود.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.