خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » آزمون زبان، سد راه دانشجویان و داوطلبان دکتری
در حالی که بسیاری از آزمون های زبان متزلزل هستند، دانشجویان زیادی با مشکل دفاع و شرکت در آزمون جامع مواجه شده اند.

وجود حساسیت بالا بر روی آزمون های زبان و اعتبار رسمی مدارک آنها هم باعث شد تا برگزاری مجازی آنها چندان مورد توجه مسئولین قرار نگیرد.

این امر موجب شد تا بسیاری از دانشجویان دکتری با مشکلات فراوانی مواجه شوند. بسیاری از دانشگاه‌ها اخذ نمره معتبر در آزمون های زبان را شرط لازم برای شرکت در آزمون جامع و یا دفاع از پایان نامه می دانند و این موضوع باعث شده تا دانشجویان دکتری نتوانند مراحل تحصیل خود را در موعد مقرر طی کنند.

با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته، بسیاری از آزمون های سراسری در مقاطع مختلف با مشکل مواجه شدند.

نکته مهم این جاست که فعلا برگزاری آزمون‌های لغو شده و زمان ازسرگیری برگزاری آن‌ها هم مشخص نیست؛ چرا که تغییر شرایط موجود به علت کرونا زمان معینی ندارد.

از طرفی دانشگاه آزاد به دانشجویان خود فرصت داده تا بدون مدرک زبان در آزمون جامع شرکت نمایند و سخنگوی دانشگاه آزاد نیز از پیگیری برای برگزاری مجازی آزمون EPT خبر داده است.

 اما برگزاری آزمون‌های زبان داخل کشور که مدرکشان مورد تایید دانشگاه‌های سراسری است، هنوز تعیین تکلیف نشده است. البته آزمون زبان دانشگاه تهران بعضا برگزار می‌شود، اما لازمه برگزاری این آزمون حضور در شهر تهران است و برخی دانشگاه‌ها نیز مدرک آن را به عنوان مجوز شرکت در امتحان جامع نمی‌پذیرند.

گرچه تسلط بر زبان (در حد نمرات مورد نیاز دانشگاه‌ها) برای دانشجویان دکتری ضروری به نظر می رسد، اما پیش بینی راهکارهای جایگزین برای اثبات آمادگی دانشجویان در شرایط فعلی نیز لازم و ضروری خواهد بود.

کامل‌ترین بسته آموزش تصویری زبان دکتری


قویترین بسته کدینگ لغات زبان ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و تافلبه اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.