داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری در سال 98 را دارند ، باید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش نسبت به ثبت نام اقدام کنند . متقاضیان باید بعد از ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org ، دفترچه ثبت نام این آزمون را دانلود و به دقت مطالعه کرده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط مندرج در دفترچه مذکور ، با داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب ، کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 98 را خریداری کنند و بعد از دریافت کد رهگیری و شماره سریال ثبت نام ، در کنکور دکتری سراسری 98 ثبت نام کنند . با توجه به رشد متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در چند سال اخیر ، اطلاع رسانی دقیق در ارتباط با زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 پر اهمیت است . از این رو در ادامه این مقاله موارد بالا بررسی خواهد شد.

ثبت نام آزمون دکتری 98

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

سال گذشته زمان ثبت نام آزمون دکتری در نیمه اول آذر ماه ( یکم تا هفتم آذر ) بود . پیش بینی می شود که امسال نیز همانند سال گذشته امکان ثبت نام کنکور دکتری 98 در نیمه اول آذر ماه برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری فراهم گردد . متقاضیان باید منحصرا از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اطلاعیه های ثبت نام را پیگیری کنند . در صورت انتشار اطلاعیه جدید مبنی بر اعلام زمان دقیق ثبت نام کنکور دکتری 98 ، این مقاله به روز رسانی خواهد شد .

شرایط ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری 98 ، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری 98  ، تمامی شرایط اختصاصی آن را داشته باشند . اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، عدم احراز فساد اخلاقی ، عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران  و ... شرایطی از این قبیل جز شرایط عمومی ثبت نام در این کنکور است .
یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط اختصاصی کنکور دکتری 98 ، دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای یا مشغول به تحصیل بودن در دو دوره مذکور با شرط فارغ التحصیلی حداکثر تا 30 بهمن 97 یا 31 شهریور 98 می باشد .
عدم اشتغال به تحصیل در هیچ یک از دوره های مقطع دکتری حتی در صورت انصراف تا پایان مهلت ثبت نام  نیز از دیگر شرایط این آزمون است یعنی امکان شركت مجدد در این آزمون وجود ندارد .
داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند یا دارای کارت پایان خدمت باشد یا مشمول به خدمت نباشد . مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شركت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نمی شود و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .

داوطلبان ثبت نام در این آزمون باید رشته امتحانی خود در مقطع دکتری را متناسب با رشته ی تحصیلی مقطع كارشناسی ارشد و یا دكتری حرفه ای خود انتخاب کنند .

نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

داوطلبان کنکور دکتری 98 باید قبل از اقدام به ثبت نام ، شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 98 را مطالعه نمایند و در صورت دارا بودن تمامی شرایط مذکور در دفترچه ، با خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98 ثبت نام خود را آغاز کنند . لازم به ذکر است که ثبت نام دکتری به صورت کاملا اینترنتی می باشد و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر است .

مراحل ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری 98 :
  • برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام ( سریال 12 رقمی ) و دریافت دفترچه ثبت نام دکتری ( دفترچه شماره ۱ ) به سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید .

نکته مهم : از آنجا که پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا بصورت اینترنتی انجام می شود ، لازم است کارت عضو شبکه شتاب به همراه رمز اینترنتی داشته باشید .
  • اسکن عکس خود را تهیه کنید .
  • فرم ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری 98 را تکمیل نمایید .

مراحل بعد از ثبت نام آزمون دکتری سراسری 98

بعد از ثبت نام کنکور دکتری ، داوطلبان باید از زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 98 مطلع باشند . بعد از دریافت کارت ورود به جلسه دکتری 98 ، آزمون در نیمه اول اسفند ماه برگزار می شود . دفترچه سوالات و پاسخنامه آزمون دکتری 98 نیز حدودا دو تا سه روز بعد از برگزاری کنکور بر روی سایت سنجش قرار گرفته و شرکت کنندگان می توانند با بررسی سوالات و پاسخنامه منتشر شده ، از نرم افزار تخمین رتبه دکتری استفاده نموده و تراز تقریبی خود را بدست آوردند . بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند ، می توانند به صورت جداگانه در سایت های سنجش و دانشگاه آزاد فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند . در واقع راه دانشگاه آزاد و سازمان سنجش بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 98 ، از یکدیگر جدا خواهد شد . آن دسته از داوطلبانی که حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری و حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را کسب کرده اند ، به مصاحبه دانشگاه های مختلف دعوت خواهند شد . مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در زمان های مختلف برگزار خواهد شد . نتایج نهایی دکتری و نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد . اسم هر داوطلب به عنوان پذیرفته شده نهایی فقط در یک دانشگاه اعلام می شود و پذیرفته شدگان نهایی باید در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه ، برای ثبت نام در محل دانشگاه حضور یابند .


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.