خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » امکان برگزاری آزمون مستقل دکتری 97 دانشگاه آزاد اسلامی
سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی: اگر طرح دوفوریتی برای برگزاری آزمون‌های مستقل تصویب شد و آزمون دکتری 97 به دانشگاه آزاد اسلامی برگردانده شد طی یک اطلاعیه جداگانه این موضوع اعلام خواهد شد.

به گزارش خانه دکتری، دانشگاه آزاد اسلامی درصدد است امسال آزمون دکتری را به‌صورت مستقل برگزار کند، بر همین اساس اگر این طرح امسال به سرانجام برسد تمام مراحل آزمون از برگزاری تا ثبت‌نام در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود ولی اگر محقق نشود ثبت‌نام در این آزمون طبق روال سال 96 خواهد بود.

امیررضا شاهانی، سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان این دانشگاه توصیه کرد ثبت‌نام خود را انجام دهند؛ چراکه اگر این طرح به سرانجام نرسید داوطلبان فرصت را از دست نداده باشند.

او خطاب به داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: ثبت‌نام خود را برمبنای اعلام سازمان سنجش انجام دهید اما اگر طرح دوفوریتی برای برگزاری آزمون‌های مستقل تصویب شد و توانستیم آزمون را به دانشگاه آزاد اسلامی برگردانیم طی یک اطلاعیه جداگانه این موضوع اعلام خواهد شد.

او گفت: فعلا داوطلبان طبق روال سال گذشته ثبت‌نام خود را انجام دهند. سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: آزمون در دوره دکتری فعلا برمبنای قانونی که موجود است یعنی برمبنای قانون سال 96 اجرا خواهد شد. به‌عبارتی آزمون را سازمان سنجش برگزار کرده اما مصاحبه در دوره دکتری توسط دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود، بنابراین دانشجویان فعلا از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام نمایند.


کسانی که می‌توانند در آزمون دکتری ثبت‌نام کنند:
- تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری حرفه‌ای.
- دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی‌ارشد.
- پذیرفته‌شدگان دروه بورس اعزام به خارج در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت‌نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در داخل نیز در دوره‌های روزانه پذیرفته نشده باشند.

شرایط و ضوابط شرکت در آزمون
* طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور هزینه ثبت‌نام در آزمون دکتری سال 97، شصت هزار تومان است.
* هر داوطلب ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت کند.
* داوطلبان ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را انجام دهند.
* داوطلبان در انتخاب کدرشته‌ امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند؛ چراکه پس از دریافت کد پیگیری 16رقمی در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی‌بر اصلاح یا جابه‌جایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.