خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه تربیت مدرس

راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه تربیت مدرس

کد مطلب: 2225
تاریخ: 1396/06/06
نظرات: 0
  • Like
  • 0

راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه تربیت مدرس

دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه تربیت مدرس بع از گذشت حدود 4 سال راه اندازي خواهد شد و از مهر ماه سال 97 در اين رشته دانشجو پذيرش می نمايد.

راه اندازی دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه تربیت مدرس
با تصويب دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، دوره دکتری زبان شناسی شناختي در دانشگاه راه اندازي مي گردد.

به گزارش خانه دکتری، دكتر ارسلان گلفام مدير گروه زبان شناسي دانشگاه با اعلام اين خبر اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس طي حدود 4 سال گذشته اقدام به درخواست مجوز براي راه اندازي رشته زبان شناسي شناختي نمود و با توجه به اينكه از سال 82 پايان نامه هاي دكتري و كارشناسي ارشد در زمينه علوم شناختي در اين دانشگاه تعريف و به انجام رسيده است مي توان گفت دانشگاه تربيت مدرس دانشگاه پيشگام در زمينه علوم شناختي محسوب مي شود و خوشبختانه با تصويب نهايي دفتر گسترش وزارت علوم ، مجوز راه اندازي اين رشته در مقطع دكتري به دانشگاه تربيت مدرس داده شد.

وي خاطرنشان کرد: هدف از تاسیس این رشته را می توان تربیت محقق و متخصص در زمینه علوم شناختی زبان عنوان کرد به گونه ای كه از طریق بازبینی و بازتعریف مدل های مختلف شناختی، ‌ به تحلیل زبان به عنوان قوایی زیستی- اجتماعی فرهنگی بپردازد.

وی تصريح كرد: این رشته علاوه بر بررسی ماهیت و چیستی زبان زمینه لازم را برای فهم و شناخت سایر قوا و كاركردهای شناختی آن در ابعاد نظری و كاربردی فراهم می آورد.

دانش آموختگان این رشته قادر خواهند بود به نظریه پردازی، بازبینی و بازتعریف نظریه ها و مدل سازی در چارچوب كلان علوم شناختی زبان بپردازند و تحلیل های مرتبط با حوزه های شناختی را به كار برده و از این طریق در پژوهش خود به تعامل با دانشمندان سایر رشته های علوم شناختی بپردازند.

گفتني است راه اندازي دوره دكتري رشته علوم شناختی – زبان شناسی در نشست بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال 95 شوراي دانشگاه به تصويب رسيده بود و قرار است دانشگاه از مهر ماه سال 97 در اين رشته دانشجو پذيرش نمايد.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: https://phdhome.ir/?newsid=2225
نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود