خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۶ در دهه اول شهریورماه سال 96

نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۶ در دهه اول شهریورماه سال 96

کد مطلب: 2180
تاریخ: 1396/05/18
نظرات: 1
 • Like
 • 0

نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۶ در دهه اول شهریورماه سال 96

نتیجه نهایی آزمون دکتری 96 ،دهه اول شهریورماه اعلام خواهد شد.
نتیجه نهایی آزمون دکتری ۹۶ در دهه اول شهریورماه سال 96
نتایج نهایی آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال 96 در دهه اول شهریورماه سال جاری منتشر می شود.

به گزارش خانه دکتری، دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با ایسکانیوز با اعلام این مطلب اظهار کرد: نتیجه نهایی آزمون دکتری،دهه اول شهریورماه اعلام خواهد شد.

او ادامه داد: در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.d) نیمه‌متمرکز سال 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی 260 هزار و 520 داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد 47 هزار و 579 داوطلب نیز غایب بودند. به عبارت دیگر 81.74 درصد داوطلبان حاضر بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد 212 هزار و 941 داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد 199 هزار و 303 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و تعداد 145 هزار و 869 داوطلب و یا به عبارتی 73.19 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http://sanjesh.org نسبت به انتخاب کد رشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود و ثبت کد رشته‌محل‌های مذکور به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی این سازمان اقدام کرده اند. به عبارت دیگر تعداد 53 هزار و 434 داوطلب انتخاب رشته نکردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: کارنامه نتیجه انتخاب رشته و وضعیت علمی داوطلبان در هر یک از کدرشته‌محل‌های انتخابی آنها به منظور شرکت در مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی و به عبارت دیگر مرحله ارزش‌یابی به همراه اطلاعیه آن سازمان درخصوص برنامه زمانی هر یک از موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مراحل مذکور از 1خردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

به گفته وی، داوطلبانی که براساس تاریخ اولیه آزمون دوره دکتری نیمه‌متمرکز 96 مجاز به انتخاب رشته شدند و کد رشته‌محل‌های انتخابی مذکور را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش ثبت کرده اند براساس کارنامه نتیجه انتخاب رشته در یک یا چند کدرشته محل از کد رشته محل‌های انتخابی دارای حد نصاب علمی با توجه به مفاد اطلاعیه منتشر شده از سازمان سنجش با داشتن مدارک لازم و براساس برنامه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای شرکت در مصاحبه با بررسی سوابق علمی و پژوهشی اقدام کرده اند.

دکتر توکلی گفت: از تعداد 145 هزار و 869 داوطلب انتخاب رشته‌کننده حدود 58 هزار نفر آنها حداقل در یک کدرشته‌محل یا چند کدرشته‌محل دارای حد نصاب علمی لازم بودند. به عبارت دیگر حدود 39.76 درصد انتخاب‌رشته‌کنندگان حداقل در یک کدرشته‌محل یا چند کدرشته‌محل براساس کارنامه نتیجه انتخاب‌رشته دارای حدنصاب علمی لازم بودند.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: https://phdhome.ir/?newsid=2180
نظرات این مطلب :

 1. User Avatar
  ali  در تاریخ: 18 مرداد 1396 15:45
  سلام
  نتایج دکترای وزارت بهداشت کی اعلام میشه؟

  با تشکر

نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود