خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » ارتقای کیفیت با برگزاری آزمون مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت غیر متمرکز

ارتقای کیفیت با برگزاری آزمون مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت غیر متمرکز

کد مطلب: 2126
تاریخ: 1396/04/22
نظرات: 0
  • Like
  • 0

ارتقای کیفیت با برگزاری آزمون مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت غیر متمرکز

دکتر موسی خانی بیان کرد: برگزاری آزمون مصاحبه دکتری به صورت غیر متمرکز باعث ارتقای کیفیت شده است/کاهش هزینه ها و کم شدن استرس داوطلبان؛ برخی از مزیت های استانی شدن مصاحبه های دکتری است.
ارتقای کیفیت با برگزاری آزمون مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت غیر متمرکز
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی درباره مزیت های برگزاری آزمون مصاحبه دکتری به صورت استانی گفت: این اقدام باعث افزایش ارتقای کیفیت مصاحبه ها شده و نسبت به شیوه های گذشته دارای مزایای بیشتری است.

به گزارش خانه دکتری به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مرتضی موسی خانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مزایای برگزاری آزمون مصاحبه دکتری تخصصی به صورت استانی و غیر متمرکز گفت: این اقدام از این جهت که باعث ارتقای کیفیت آزمون مصاحبه دکتری شده است قابل تقدیر است. در دوره های گذشته به دلیل بالا بودن حجم داوطلبان دکتری که در یک بازه زمانی محدود مجبور بودند توسط تیم های متمرکز مصاحبه شوند، کیفیت این آزمون در حد مطلوب نبود.

وی با بیان اینکه در این شیوه مجریان دوره دکتری با استانداردهای آن دانشگاه داوطلب را مورد ارزیابی قرار می دهند، افزود: این یکپارچگی سبب می شود تا داوطلبان یک واحد با استاندارد مشخص ارزیابی شوند در گذشته از آن جایی که مصاحبه توسط چند گروه انجام می شد ممکن بود استاندارد یکنواختی برای انتخاب یک دوره از فارغ التحصیلان وجود نداشته باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شیوه به کارگرفته شده در مصاحبه امسال باعث می شود داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در واحد خود را دارند در همان واحد مصاحبه شوند و این امر باعث ایجاد یکنواختی در انتخاب داوطلبان شود.

وی با اشاره به دیگر مزایای این شیوه گفت: در این شیوه گروه های مصاحبه کننده بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی به مصاحبه می پردازند، نکته دیگر اینکه نوع ارزیابی تغییر یافته است چرا که داوطلبی که تمایل به ادامه تحصیل در یک واحد را دارد توسط اساتید همان واحد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دکتر موسی خانی افزود: مزیت سوم این روش آن است که داوطلبان دیگر مجبور نیستند برای ادامه تحصیل به تهران سفر کرده و متحمل هزینه شوند و چهارمین مزیتی که می توان برای این طرح در نظر گرفت این است که در گذشته با توجه به محدودیت زمانی برخی از داوطلبان از شرکت در مصاحبه محروم می شدند. در شرایط فعلی این امکان برای داوطلبان بوجود آمده که اگر به هر دلیل نتوانند در مصاحبه شرکت کنند ،در استان های دیگر حضور پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: مزیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد،حالات روحی مصاحبه شونده هاست، ممکن است در یک مصاحبه داوطلب به علت وجود استرس تحت فشارهای روحی قرار بگیرد اما این امکان برای او وجود دارد که در مصاحبه های دیگر با شرایط روحی و آمادگی بیشتری حضور یابد.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: https://phdhome.ir/?newsid=2126
نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود