خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » حذف محدودیت زمانی در مصاحبه های دکتری
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: اجرای مصاحبه های دکتری واحد علوم و تحقیقات با برنامه ریزی و نظم خوبی در حال اجرا و روند اجرای مصاحبه های دکتری در این واحد رضایت بخش است.

به گزارش خانه دکتری به نقل از واحد علوم و تحقیقات، دکتر علیرضا رهایی در بازدید از محل مصاحبه های دکتری در واحد علوم و تحقیقات، گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، مصاحبه های دکتری به طور استانی برگزار و تراکم داوطلبان در واحد های دانشگاهی با توجه به سال های گذشته کمتر شده است.

وی تصریح کرد: کاهش متوسط زمان معطلی داوطبان، یکی از جنبه های مثبت این شیوه بوده است. هرچند هزینه و زحمت بیشتری هم از نظر جابجایی ها برای مراکز استان پیش آمده است.
دکتر رهایی به بازدید خود از روند اجرای مصاحبه های دکتری در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و ادامه داد: اجرای مصاحبه های دکتری در واحد علوم و تحقیقات با برنامه ریزی خوبی در حال اجرا است و گروه های مصاحبه کننده به طور منظم در تمام رشته ها برقرار هستند. همچنین فضا و امکانات نسبتاً خوبی برای مصاحبه شونده ها در واحد علوم و تحقیقات پیش بینی شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: یکی از مشکلات مطروحه، تقارن زمانی مصاحبه در واحدهای مختلف و استان های همجوار با تهران بوده است که از این جهت سعی شده محدودیت زمانی مصاحبه ها برداشته شود تا چنانچه داوطلبی که در موعد زمانی مشخص شده، نتواند در محل مصاحبه حضور یابد، زمان بعدی برای آن فرد پیش بینی شود.

وی افزود: پس از پایان مصاحبه های دکتری، ارزیابی کلی در رابطه با شیوه نیمه متمرکز مصاحبه ها صورت می گیرد تا مزایا و مسائل آن بررسی و تا مشخص شود تجربه امسال چقدر مفید به فایده بوده است.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.