خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » ابلاغ شیوه نامه اجرایی معادل سازی ساعت موظف تدریس اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌آزاد اسلامی از ابلاغ شیوه نامه اجرایی معادل سازی ساعت موظف تدریس اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی خبر داد.

به گزارش خانه دکتری به نقل از روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی، دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در این خصوص گفت: در این بخشنامه به تمام واحدهای دانشگاه‌آزاد اسلامی اجازه داده شده است تا اعضای هیات علمی تمام وقت واحدها بتوانند تا سقف 50 درصد موظفی آموزشی خود را در حوزه فرهنگی، پژوهشی، فعالیت در پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین شرکت های دانش بنیان بگذرانند.

وی افزود: با توجه به این بخشنامه انتظار می رود که روسای واحدها بتوانند از اعضای هیات علمی خود در سایر فعالیت های غیر آموزشی نیز بهره ببرند.

حسین زاده لطفی با بیان اینکه این بخشنامه برای اولین بار در دانشگاه‌آزاد اسلامی ابلاغ شده است، گفت: بخشنامه معادل سازی ساعت موظف تدریس اعضای هیات علمی تمام وقت با فعالیت های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی به طور حتم موجب رونق و ارتقای جایگاه فرهنگی، پژوهشی در این دانشگاه خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به ساعات موظفی اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: اعضای هیات علمی تمام وقت با مرتبه های علمی مختلف از مربی تا استاد تمام دارای موظفی آموزشی در امر تدریس به میزان 16 ساعت، 15 ساعت، 14 ساعت و 12 ساعت بر حسب مرتبه مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام هستند، که به کمک این بخشنامه می توانند تا 50 درصد این ساعات را در سایر فعالیت های غیر آموزشی مشارکت داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و افزود: امیدواریم به کمک این بخشنامه شاهد توسعه و ارتقای جایگاه فرهنگی، پژوهشی و دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته باشیم.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.