خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » دومین فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون ۹۵ دانشگاه صنعتی سهند
دانشگاه صنعتی سهند از میان واجدین شرایط پذیرش دکتری استعداد درخشان برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ دانشجو می پذیرد.

به گزارش خانه دکتری، دانشگاه صنعتی سهند با استناد به آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸ و شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰  مورخ ۹۳/۱۲/۱۶) و دستورالعمل اجرایی مصوب دانشگاه صنعتی سهند و بخشنامه همترازی معدل های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های زیر از بین داوطلبان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد:

مهندسی شیمی (گرایش های مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر)

مهندسی نفت (گرایش حفاری و اکتشاف نفت)

مهندسی معدن (گرایش های استخراج معدن، اکتشاف مواد معدنی، مکانیک سنگ)

مهندسی مکانیک (گرایش های طراحی کاربردی، زمینه جامدات و دینامیک و کنترل، تبدیل انرژی)

مهندسی مواد

مهندسی برق (گرایش های الکترونیک (افزار نیمه هادی)، الکترونیک (طراحی مدارات مجتمع آنالوگ)، قدرت (الکترونیک قدرت)، قدرت (سیستم و الکترونیک قدرت)، مخابرات (سیستم و کنترل)

مهندسی عمران (گرایش های سازه، ژئوتکنیک، مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی)

مهندسی پزشکی (گرایش های بیومکانیک)

فیزیک (گرایش های اتمی مولکولی در زمینه پلاسما)

ریاضی کاربردی (گرایش های معادلات دیفرانسل، آنالیز عددی و تحقیق در عملیات)

تذکرات مهم:

لازم به ذکر است حداقل معدل کارشناسی داوطلبان بعد از همترازی باید بالاتر از ۱۶ و حداقل معدل کارشناسی ارشد بدون پایان نامه داوطلبان بعد از همترازی باید بالاتر از ۱۷ باشد. ضریب همترازی براساس رشته و دانشگاه متفاوت است و از طریق پرتال سازمان سنجش قابل محاسبه می باشد. لذا داوطلبان می توانند برای اطلاع از معدل همتراز خود با تلفن های پاسخگویی این اطلاعیه تماس حاصل نمایند.
طبق اصلاحیه ۲۱/۱۲۱۷۰۷ مورخ ۹۴/۶/۲۳ حداقل امتیاز لازم از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه طبق آیین نامه ۶۰ می باشد.
مهلت ارسال تقاضای بهره مندی از این تسهیلات حداکثر تا تاریخ ۹۵/۰۵/۲۰ می باشد. نتایج بررسی ها از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت فرم های ثبت نام به سایت دانشگاه به آدرس www.sut.ac.ir  مراجعه فرمایند. تلفن پاسخگویی به سوالات: ۳۳۴۵۹۱۳۱ -۰۴۱ ، ۳۳۴۵۹۴۹۴ -۰۴۱

شرایط داوطلبان و نحوه ثبت نام:

الف- شرایط پذیرش:

داشتن شرایط مندرج در دستورالعمل اجرایی نحوه پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون مصوب شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی سهند

ب- مدارک لازم جهت ثبت نام:

۱- فرم تکمیل شده تقاضای ثبت نام

۲- تصویر شناسنامه و کارت ملی

۳- یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ

۴- تصویر گواهی فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل

۵- تصویر گواهی فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی ارشد برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل

۶- گواهی تعهد فراغت از تحصیل تا تاریخ ۹۵/۰۶/۳۱ برای دانشجویان فعلی مقطع کارشناسی ارشد

۷- ریزنمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (در صورتی که ریزنمرات تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل در دسترس نباش. داوطلبان می توانند ریزنمرات خود را به صورت غیررسمی و با ذکر  تعهد صحت آنها ارائه نمایند که در صورت قبولی ملزم به ارائه نسخه تایید شده و رسمی آنها خواهند بود.)

۸- یک نسخه از مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) چاپ شده مرتبط با پایان نامه و مدارک مربوط به نمایه ملی یا بین المللی و میزان ضریب تاثیر (IF) آنها

۹- یک نسخه از مقالات در حال چاپ به همراه تاییدیه پذیرش قطعی و مدارک مربوط به نمایه ملی یا بین المللی و میزان ضریب تاثیر (IF) آنها

۱۰- گواهی تاییدیه مقالات مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد

۱۱-تصویر گواهی نمره زبان از یکی از آزمون های زبان انگلیسی که بیش از ۲ سال از تاریخ آن گذشته نباشد.

تبصره: داوطلبانی که هنوز مدرک زبان را اخذ ننموده اند، در صورت پذیرش ملزم به ارائه مدرک زبان با نمره لازم تا ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۵ هستند.

۱۲- گواهی معتبر دال بر تایید رتبه متقاضی در دوره کارشناسی ارشد (در صورت استفاده از تبصره (۱-۲-۱))

۱۳- گواهی معتبر دال بر تایید رتبه متقاضی در دوره کارشناسی (در صورت استفاده از تبصره (۱-۳-۱))

۱۴- تصویر کارت پایان خدمت یا مدارکی که مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد باشد (به استثنای دانشجویان فعلی کارشناسی ارشد)

۱۵- چکیده پایان نامه کارشناسی و چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد. (می تواند در روز مصاحبه ارائه شود)

۱۶- تصویر مقالات چاپ شده در مجلات علمی – ترویجی و کنفرانس های معتبر. (می تواند در روز مصاحبه ارائه شود)

۱۷- تصویر سایر مدارک مربوط به جدول شماره ۱ و ۲ دستورالعمل پذیرش دکتری بدون آزمون (می تواند در روز مصاحبه ارائه شود)

۱۸- حداقل ۳ توصیه نامه علمی از اعضای هیات علمی مرتبط با دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد (می تواند در روز مصاحبه ارائه شود)

تبصره: حداقل یکی از توصیه نامه ها باید از اساتید راهنمای پروژه کارشناسی ارشد دانشجو باشد.

۱۹- گزارشی مختصر از پیشینه علمی، فعالیت های تحقیقاتی، انگیزه تحصیلی و حداکثر سه مورد زمینه های مورد علاقه داوطلب

۲۰- اصل رسید بانکی به مبلغ ۶۰۰/۰۰۰ ریال به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه صنعتی سهند در وجه حساب جاری (فراگیر) شماره ۰۵۹۲۰۱۳۸۴۳ نزد بانک تجارت شعبه خسروشهر باجه دانشگاه صنعتی سهند – کد ۵۹۲۰ – قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت.

ج- نکات مهم:

1.کلیه مدارک مورد لزوم (به جز موارد ۱۵ تا ۱۸) می بایست به هنگام ارسال تقاضانامه ضمیمه باشد و تحت هیچ شرایطی پس از انقضای مهلت مدرکی تحویل گرفته نخواهد شد و در صورت ارسال نیز اعتباری نخواهد داشت.
2.به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.
3.در صورت تغییر آدرس محل سکونت و شماره تلفن اعلام شده داوطلب می بایست مراتب را سریعاً به اطلاع این دانشگاه برساند. در غیر این صورت عواقب این امر به عهده خود داوطلب خواهد بود.
4.داوطلبانی که دارای دفترچه آماده به خدمت می باشند. لازم است در تاریخی که توسط معاونت وظیفه نیروی انتظامی اعلام می شود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط در هر مرحله از خدمت ترخیص خواهند شد. داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند می توانند با ارائه گواهی از محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا تاریخ ۹۵/۰۶/۳۱ خدمت وظیفه خود را به پایان خواهند رساند، متقاضی این دوره شوند.
5.مدارک ارسالی و وجه ثبت نام مسترد نخواهد شد.
6.چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبوده است ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
7.مهلت ارسال مدارک و مصاحبه تمدید یا تجدید نخواهد شد.
د- نحوه پذیرش و تاریخ های مهم:

1.مدارک رسیده در مهلت مقرر توسط دفتر استعدادهای درخشان و اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی شده و از واجدین شرایط دعوت به مصاحبه خواهد شد.
2.تاریخ و محل مصاحبه متعاقبا از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
3.پذیرفته شدگان مرحله مصاحبه علمی می بایست تا تاریخ مقرر (متعاقبا اعلام خواهد شد) جهت ثبت نام به اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه نمایند. در صورت عدم مراجعه در مهلت مقرر، قبولی ایشان کان لم یکن تلقی گردیده و از نفرات ذخیره دعوت به ثبت نام خواهد شد.
4.هر داوطلب مجاز است فقط در یک گرایش از آزمون شرکت نماید و طبعا” در صورت پذیرش نهایی، دروس آموزشی و موضوع پایان نامه دوره دکتری ایشان هم در همان گرایش خواهد بود.
5.شروع کلاس های دانشجویان پذیرفته شده مطابق با برنامه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خواهد بود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.