خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » اعلام نتایج دکتری ۹۵ دانشگاه یاسوج تا پایان هفته
معاون آموزشی دانشگاه یاسوج از اعلام نتایج دکتری با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش خانه دکتری، دکتر عباس نیک نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه گفت: جلسات مصاحبه از متقاضیان پذیرش در دوره دکتری سال ۱۳۹۵ دانشگاه یاسوج، در روزهای نوزدهم تا بیست و دوم تیرماه سال جاری، در ۱۶ رشته­ گرایش متفاوت و در ۴ دانشکده مختلف این دانشگاه برگزار شد.

وی تعداد داوطلبان این دوره را ۳۱۵ نفر عنوان کرد و بیان داشت: پیش­ بینی می­شود حدود ۸۰ نفر که موفق به کسب حداقل نمره تعیین شده برای قبولی شوند در دوره­­ های دکتری این دانشگاه بصورت روزانه و نوبت دوم (شبانه) پذیرفته شوند.

دکتر نیک نژاد اذعان داشت: جلسات مصاحبه در این چهار روز، هم برای متقاضیان «پذیرش با آزمون سنجش علمی» که بصورت سراسری در سطح کشور برگزار شده است و هم برای داوطلبان «پذیرش بدون آزمون» انجام شد.

 وی در تشریح چگونگی این مصاحبه ها تصریح کرد: برای برگزاری مصاحبه، در هر یک از این ۱۶ رشته­ گرایش، «کمیته مصاحبه کننده» شامل اعضای هیأت علمی متخصص در آن رشته­ گرایش تشکیل شد و در هر جلسه مصاحبه، یک نماینده از طرف مدیر تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان دانشگاه حضور داشت.

دکتر نیک‌نژاد افزود: شرایط پذیرش متقاضیان، قبلا طی پنج اطلاعیه مختلف از طریق پرتال دانشگاه به متقاضیان پذیرش در دوره دکتری این دانشگاه اعلام شده بود.

معاون آموزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: پذیرفته­ شدگان نهایی «بدون آزمون»، براساس امتیازات کسب شده توسط هر داوطلب در سه حوزه سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی و مصاحبه شفاهی انتخاب می­شوند و پذیرفته­ شدگان نهایی «با آزمون»، براساس امتیاز کسب شده در چهار زمینه مختلف، شامل نمرات آزمون سنجش علمی، سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی و مصاحبه شفاهی، انتخاب می­شوند.

دکتر نیک نژاد زمان اعلام نتایج این دوره را تا پایان همین هفته عنوان کرد.

این مسئول دانشگاهی در پایان گفت: دانشگاه یاسوج، به پذیرفته­ شدگان ممتاز مقطع دکتری این دانشگاه که شرایط مندرج در «آیین نامه دانشجویان ممتاز دانشگاه یاسوج» را داشته باشند، در هر نیمسال مبلغ بیست میلیون ریال به عنوان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می­کند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.