خانه دکتری » اخبار کارشناسی ارشد وزارت علوم » راه اندازی ارشد علوم و مهندسی جنگل در دانشگاه تربیت مدرس
در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی دوره کارشناسی ارشد علوم و مهندسی جنگل به تصویب رسید.

به گزارش خخانه دکتری به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، سعید مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری دانشگاه تربیت مدرس در این نشست گفت: لزوم آموزش و انجام تحقیقات در خصوص زمینه های تخصصی علوم مهندسی جنگل موجب تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با توسعه بهره بردای از جنگل ها می شود.

وی افزود: افزایش روز افزون دیدگاه های محیط زیستی و ضرورت آموزش متخصصان به منظور حداقل کردن اثرات منفی زیست محیطی عملیات جنگل از جمله این دلایل است.

مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: فارغ التحصیلان این رشته می توانند طراحی کامل شبکه های حمل و نقل جنگی، شامل خطوط ارتباطی و مسیرهای کامیون رو و مسیرهای چوب کشی و خروج مقطوعات از عرصه را به صورت بهینه انجام داده و در اجرای آن نظارت کنند.

مینایی تاکید کرد: فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش اجرایی دفاتر بهره برداری و راه سازی جنگل ها و مراتع کشور در تهیه طرح های بهره برداری و اجرای آن مشغول به کار شوند.

وی در ادامه به اعضای هیات علمی مدرس رشته، ‌امکانات دانشکده، ‌برنامه درسی رشته، ‌سابقه رشته در دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاهها و نیز بررسی موضوع راه اندازی آن در کمیسیون برنامه ریزی جامع آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه اشاره کرد.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.