خانه دکتری » مقالات دکتری » نکات مهم برای دوران جمع بندی و مرور برای آزمون دکتری

15 بهمن ماه آزمون دکتری 1399 برگزار خواهد شد و تا این زمان فرصت طلایی برای کسانی که هنوز به طور جدی شروع به مطالعه نکرده اند میتواند سرنوشت ساز باشد. 

نکات مهم برای دوران جمع بندی و مرور برای آزمون دکتری

تقریبا میشه گفت شمارش معکوس برای کنکور دکتری در حال شروع شدن است، یک ماه و چند روز به کنکور باقی مانده است و برای موفقیعت در این آزمون هنوز زمان هست ولی باید با جدیدت و پشتکار تلاش کنید.

اگر به صحبت های رتبه های برتر کنکور دکتری توجه کنید تقریبآ همگی آنان در ماه آخر بیشترین تایم را برای مطالعه اختصاص داده اند. پس فرصت را از دست ندهید و همین امروز شروع کنید . در ادامه مقاله نکات مهم برای دوران جمع بندی و مطالعه در ماه آخر را برای شما قرار داده ایم . 

ماه آخر با بقیه ماه‌ها فرق دارد. ساعت‌های باارزش تری دارد و لحظه‌هایی مهم تر. مطالبی که این یک ماه آخر می‌آموزید کمتر از مطالب قبلی فراموش می‌شود و چون معمولاً زودتر هم مرور می‌شوند ماندگاری بیشتری هم دارند. پس این یک ماه را تا می‌توانید بخوانید و خوانده‌های قبلی را هم مرور کنید.


نکات مهم برای دوران جمع بندی و مرور برای کنکور دکتری

 خواندن مطالب جدید ممنوع 

گاهی از ترس این که نکند سؤالی از مباحثی که نخوانده‌ایم بیاید، وقت خود را صرف مطالب جدید می‌کنیم و از مرور مطالب قبلی می‌گذریم. غافل از این که مرور نکردن مطالب قبلی ممکن است باعث شود از همان چیزی که خوانده‌ایم هم نتیجه مطلوب نگیریم.

بنابراین، اگر تا به حال مبحثی را نخوانده‌اید، بهتر است آن را رها کنید و اگر پس از مرور زمان داشتید، به آن‌ها بپردازید. سعی کنید با مرور مطالب قبلی، درصد خود را افزایش دهید.

در مرور مطالب متعادل باشید

مرور مطالب لازم است نه خیلی سرسری و سطحی باشد و نه خیلی ریز و جزئی،

نکات مهم، مطالبی که زیر آنها خط کشیده‌اید، یادداشت‌ها و غیره را به دقت بخوانید اما وارد مرور مجدد همه مطالب نشوید. به حافظه‌تان اعتماد کنید و با وسواس برای بازخوانی همه مطالب وقتتان را تلف نکنید.

مرور مباحث مهم‌تر به دفعات بیشتر

اگر مباحثی هست که اطمینان دارید در کنکور از آن‌ها سؤالی خواهد آمد، می‌توانید بیشتر بر روی آن وقت بگذارید تا تسلط بیشتری پیدا کنید. اگر زمان کافی دارید، مطالبی که احتمال طرح سؤال از آن‌ها در کنکور دکتری زیاد است را دوباره‌خوانی کنید و این بار سعی کنید جزئیات بیشتری یاد بگیرید.

خوب بخوابید

در دوران جمع بندی خواب منظمی داشته باشید. خواب منظم باعث می‌شود در زمان مطالعه احساس خستگی نکنید و بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید.

باکیفیت غذا بخورید

غذا خوردن در این روزهای باقی‌مانده تا آزمون دکتری خیلی مهم است. اولا غذایی نخورید که با ایجاد مشکلات گوارشی و یا بیماری‌های دیگر شما را به دردسر بیندازد و دومین غذاهایی بخورید که انرژی‌زا باشد.

از تنش‌ها به دور باشید

این یک ماه را تا جایی که می‌توانید در آرامش سپری کنید تا بتوانید حداکثر انرژی خود را صرف درس خواندن کنید.

تا می‌توانید مرخصی بگیرید

اگر شاغل هستید، الان وقت آن است که کمتر سر کار بروید و بیشتر درس بخوانید، تا جایی که می‌توانید مرخصی بگیرید. تعطیلات عید فرصت کافی برای استراحت کردن به شما خواهد داد. بنابراین، از مرخصی‌های خود برای درس خواندن و مرور مطالب استفاده کنید.

اگر هم شاغل نیستید که تا می‌توانید از فعالیت‌های روزمره‌تان کم کنید! کمتر بیرون بروید، کمتر وقت با خانواده بگذرانید و خلاصه تا می‌توانید درس بخوانید!به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.