خانه دکتری » مقالات دکتری » کدام حافظه برای آزمون دکتری قوی تر است؟
افرادی که حافظه ی دیداری قوی دارند دنیای اطراف خود را از طریق دیدن و به کمک تصاویر درک می کنند، آنها با تمرکز بر تصاویر مطالب را به ذهن می سپارند و این تصاویر هستند که آنچه آنها آموخته اند برایشان یادآوری می کنند. اما حافظه شنیداری مربوط به صداهاست. افرادی که حافظه شنیداری شان قوی تر است، آنهایی هستند که از طریق شنیدن صداها و یادگیری در آنها بهتر اتفاق می افتد. این افراد با شنیدن انواع صداها و مقایسه آنها به راحتی می توانند صداها را تشخیص دهند.

افراد معمولا ترکیبی از این چهار نوع حافظه را دارند اما به یکی از آنها گرایش بیشتری دارند. بعد از شناخت انواع این حافظه ها در گام بعدی می توانید بررسی کنید کدام نوع آنها در شما قوی تر است، در واقع نوع حافظه غالب خود را بشناسید، این شناخت به شما کمک می کند که شیوه هایی برای یادگیری بهتر مطالب برای خود در نظر بگیرید.

در مورد کسانی که حافظه دیداری قوی دارند استفاده از نمادها و نشانه ها نیز برای به خاطر سپردن مطالب توصیه شده است. کسانی که از حافظه آماری بهتری برخورداند بهتر است از شیوه تلخیص و تقسیم بندی مطالب برای یادگیری بهتر استفاده کنند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.