خانه دکتری » مقالات دکتری » مشاوره متمرکز در آزمون دکتری
شنيدن و يادداشت برداري

با توجه ويژه به مطالب اصلي، يادداشتهاي دقيق برداريد. برای موفقیت در دکتری باید متمرکز باشید و از حواس پرتی خودداری کنید.

زبان بدني يا آنچه در چهره و حركات دست وبدن او مشهود است ويا زماني كه استاد مطلبي را به دقت ازروي يادداشتهايش براي شما مي‌خواند .اگر فكر مي كنيد نكته اصلي را دريافت نكرده ايد، يادداشت‌هايتان را به همكلاس‌هايتان يا استاد نشان دهيد.

محققان نتیجه گرفتند كه یادگیرندگان سریع،‌ سریع‌تر فراموش می‌كنند و یادگیرندگان،‌ كندتر فراموش می‌كنند. طی پژوهش دیگری،‌ كه در آن آزمودنی‌های نیجریایی و آمریكایی فهرستی از لغات را از راه تكرار و مرور و بسط موضوع یادگیری،‌ به یاد سپردند،‌ نشان داده شد كه به طور كلی منحنی‌های فراموشی یادگیرندگان كند و تند،‌ دارای w هستند و منحنی‌های فراموشی آنها با هم موازی و برابر است.

یادداشت برداری یك شیوه تقویت گوش دادن است و استفاده از رویكردی نظامدار در یادداشت كردن و مرور مطالب, توانایی فهم و یادآوری محتوای سخنرانی ها را به طور غیر قابل محاسبه ای افزایش خواهد داد.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.