خانه دکتری » مقالات دکتری » چاپ مقاله برای دفاع دکتری
چاپ مقاله برای دفاع دکتری

چاپ مقاله برای دانشجویان دکتری ضروری است و دانشجویان این مقطع تحصیلی باید یک یا چند مقاله در مجلات علمی منتشر کنند تا بتوانند مجوز دفاع از پایان نامه را از شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خود بگیرند.

تعداد مقاله چاپ شده در مقطع دکتری به دانشگاه دانشجو بستگی دارد. دانشگاه‌های مختلف، قوانین متفاوتی در مورد تعداد مقالات چاپ شده در این مقطع دارند و این قوانین ممکن است برای دانشگاه‌های آزاد و سراسری متفاوت باشد.


تعداد مقالات برای دفاع دکتری دانشگاه آزاد
تعداد مقالات لازم برای دفاع از رساله دکتری در رشته‌های علوم انسانی و غیر علوم انسانی متفاوت است. از طرف دیگر، اعتبار مجله هم در تعیین تعداد مقالات الزامی در مقطع دکتری تاثیر دارد. با توجه به قوانین تصویب شده در شورای عالی برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویانی که در گرایش‌های مختلف رشته‌های علوم انسانی و هنر تحصیل می‌کنند، باید حداقل دو مقاله استخراجی از رساله خود داشته باشند که در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم چاپ شده باشد.

دانشجویانی که در رشته‌هایی به غیر از علوم انسانی و هنر تحصیل می‌کنند، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:
   یک مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q1 و یک مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم
   دو مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q2 یا Q1
   دو مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q3 ( و یا رده Q1 یا Q2) و یک مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم


بخشنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای دفاع دکتری با مجلات اسکوپوس
شورای عالی برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای جدید (در مورد چاپ مقاله برای دفاع دکتری) اعلام کرد که دانشجویان علوم انسانی و غیر علوم انسانی می‌توانند به جای مقالات علمی پژوهشی، در مجلات نمایه شده با یکی از رده‌های Q1، Q2، Q3 و Q4 مقاله منتشر کنند.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.