خانه دکتری » رپورتاژ خبری » راهنمای استفاده ست کالسکه
راهنمای استفاده ست کالسکه
حتما برای‌ شما هم این سوال پیش آمده است که کالسکه را از چه سنی می‌توان استفاده کرد یا کالسکه تا چه سنی برای کودکان مناسب است؟ اصلا چطور باید از کالسکه استفاده کرد و ست کالسکه چیست؟ نگران نباشید. در راهنمای استفاده ست کالسکه قرار است به تمام سوال‌های احتمالی شما درباره کالسکه پاسخ بدهیم. با سیسمونی مریم همراه باشید.

راهنمای استفاده ست کالسکه: ست کالسکه چیست و شامل چه آیتم‌هایی می‌شود؟
ست کالسکه وسایلی است که هر مادری به آن نیاز دارد. با داشتن یک ست ، خیلی راحت‌تر می‌توانید نوزاد را جا‌به‌جا کنید. اگر این ستی که تهیه می‌کنید صندلی ماشین نیز داشته‌باشد، خیالتان از همه چیز راحت خواهد بود. می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای بیرون بروید و از گردش با فرزندتان لذت ببرید. ست کالسکه بسته به هزینه‌ای که می‌کنید و برند آن، شامل آیتم‌های زیر است:
●    کالسکه کامل
●    کریر
●    ساک
●    کریکات
بعضی از ست‌ها، جزئیات بیشتری مانند کوله‌پشتی، روروئک یا کاور بارانی نیز دارند.

کاربردهای ست کالسکه
بسته به هزینه‌ای که می‌کنید، ست کالسکه شما لوازم جانبی متفاوتی دارد. هرچه لوازم جانبی ست بیشتر باشد، به روش‌های متنوع‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید. شما می‌توانید انواع ست‌های کالسکه را با توجه به بودجه‌تان از سیسمونی مریم تهیه کنید.

کاربرد کالسکه
کالسکه، برای گردش‌ کردن و بیرون رفتن همراه با کودک مناسب است؛ البته گردشی که شامل پیاده‌روی باشد. اکثر کالسکه‌ها را می‌توان جمع کرد و در صندوق عقب ماشین جا داد. به‌همین‌دلیل، هرجایی بروید می‌توانید کالسکه را همراه خود ببرید و یک پیاده‌روی خوب داشته‌باشید. 

راهنمای استفاده ست کالسکه
بررسی کاربرد کریر در راهنمای استفاده ست کالسکه
برای حمل و نقل دستی می‌توانید از کریر استفاده کنید. عموما نوزادان تازه به دنیا آماده را در کریر می‌خوابانند. کریرها اصولا برای کودکان زیر یک سال مناسب هستند. این وسیله شیب ملایمی دارد و زمانی که نوزاد را در آن می‌گذارید، آسیبی به مهره کمر او وارد نمی‌شود. 

کاربرد ساک لوازم
ساک لوازم ست کالسکه، مخصوص مادر است. همه مادرها به یک ساک برای قرار دادن وسایل کودک در آن نیاز دارند. بعضی از ست‌های کالسکه، در کنار ساک، یک کوله‌پشتی کوچک نیز دارند. این کوله‌پشتی‌ها برای زمانی که فرزندتان وسایل زیادی ندارد یا حتی برای نگه داشتن وسایل مادر، مناسب هستند.

کاربرد صندلی ماشین
شما باید و باید، به فکر ایمنی فرزندتان در ماشین باشید و نباید نوزاد را در ماشین بغل بگیرید چون این کار بسیار خطرناک است. از همان روز اول، یک صندلی ماشین باکیفیت و ایمن برای فرزندتان تهیه کنید و او را در آن بگذارید. ست کالسکه شامل صندلی ماشین نیز هست. این صندلی برای نوزادان مناسب است  و زمانی که فرزندتان بزرگ‌تر شد، باید صندلی ماشین مناسب او تهیه کنید.

بررسی کاربرد کریکت در راهنمای استفاده ست کالسکه
کریکت یکی دیگر از لوازم جانبی ست کالسکه است. کریکت مانند یک تشک نوزاد می‌ماند اما دسته‌هایی دارد که با کمک آن می‌توانید نوزاد را جابه‌جا کنید. فرزند شما در ماه‌های ابتدایی دائم دراز کشیده یا خواب است. داشتن یک کریکت به شما اجازه می‌دهد بدون بیدار کردن کودک یا تغییر دادن حالتش، او را بلند و جابه‌جا کنید.

راهنمای استفاده ست کالسکه
حساس‌ترین زمان برای استفاده از کالسکه و لوازم جانبی آن، از صفر تا 6 ماهگی است. در این دوران دغدغه شما باید ثابت نگه داشتن و راحت بودن کودک باشد، بدون آن‌که آسیبی به کمر او وارد کنید. برای این کار، باید کالسکه‌ای تهیه کنید که محکم باشد و تعادل خود را حفظ کند. زمانی که از آن استفاده و روی سطوح مختلف حرکت می‌کنید، نباید تکان‌های شدید بخورد. کالسکه‌ای بخرید که صندلی و پشتی آن کاملا به سمت بیرون خم می‌شود تا نوزادتان در آن دراز بکشد. از صفر تا 6 ماهگی، وزن کودک چندان زیاد نیست. به‌همین خاطر می‌توانید او را با کریر نیز جا‌به‌جا کنید؛ به‌خصوص زمانی که پیاده‌روی چندانی ندارید.

از 6 تا 12 ماهگی، باید به وضعیت نشیمن‌گاه کالسکه کودک توجه کنید. کالسکه‌ای بگیرید که انحنای نشیمن‌گاهش آنقدر زیاد نباشد که به کمر کودک آسیب بزند. کوسن‌ها و بالشت‌های مناسبی برای حفظ کردن تعادل کودک داشته‌باشد. کمربند ایمنی را نیز فراموش نکنید و کالسکه‌ای تهیه کنید که کمربند ایمنی محکمی داشته‌باشد. 

راهنمای استفاده ست کالسکه
در این سن، کودک کم‌کم متوجه صحبت‎های شما می‌شود و به آن واکنش نشان می‌دهد. پس از امکانات کالسکه خود استفاده کنید! دسته را طوری تنظیم کنید که صورت فرزندتان رو به شما باشد تا با او صحبت کنید و با دیدن خنده‌هایش، خوشحال شوید. اگر پیاده‌روی زیادی پیش رو ندارید، می‌توانید همچنان کریر را به کار بگیرید. برای ماشین، حتما باید صندلی ماشین مناسب سن کودک داشته‌باشید. 

داشتن یک ساک راحت و جادار، شما را از دردسر گم کردن وسایل یا جا گذاشتن آن‌ها دور نگه می‌دارد. ساکی بخرید که جنس مرغوبی داشته‌باشد و زود خراب نشود. شما حداقل تا سه سالگی به این ساک نیاز خواهید داشت. از طرف دیگر وزن خود ساک نباید زیاد باشد چرا که وسایل کودک به خودی خود، وزن زیادی خواهند داشت و ساکتان را سنگین می‌کند و اگر وزن ساک هم زیاد باشد، دچار دردهای مزمن کتف، شانه و گردن خواهید شد. 

راهنمای استفاده ست کالسکه
وسایلی را در ساک کودک بگذارید که می‌دانید حتما به آن‎ها احتیاج پیدا خواهید کرد. ساک را با وسایل غیرضروری شلوغ نکنید تا چیزهایی را راحت‌تر پیدا کنید که به آن‌ها نیاز دارید. یک فلاسک آب گرم، پوشک، دستمال مرطوب، حوله، دو تا سه دست لباس اضافی، کلاه، زیرانداز برای تعویض پوشک، پستونک و یک اسباب‌بازی، چیزهایی هستند که همه مادرها به آن نیاز خواهند داشت.

از 18 تا 24 ماهگی، فرزند شما مستقل‌تر و کنجکاوتر خواهد شد. او می‌خواهد دنیای اطراف را کشف کند. در این سن دیگر کریر و کراکت کاربردی برای شما ندارند و باید از کالسکه استفاده کنید. احتمالا فرزندتان دوست داشته‌باشد که خودش راه برود. اما از طرف دیگر پاهای کوچکش زود خسته می‌شوند. پس شما باید کالسکه‌ای سبک داشته‌باشید که حرکت دادن آن راحت و زمانی که فرزندتان خسته شد، در دسترس‌تان باشد. در این سن، نیاز چندانی به ساک کودک نخواهید داشت بلکه کوله‌پشتی بیشتر به کارتان می‌آید. در کوله‌پشتی، آب جوشیده شده، خوراکی، اسباب‌بازی، کلاه، یک یا دو دست لباس اضافه، پوشک و موارد این‌چنینی را جا بدهید.

خرید و قیمت ست کالسکه
ست کالسکه انواع مختلفی دارد. شما می‌توانید مناسب با بودجه خود، حین خرید سیسمونی ست کالسکه‌ای بخرید که بیشترین استفاده را از لوازم جانبی آن خواهید کرد. مرغوب‌ترین و پرکابردترین ست‌های کالسکه را می‌توانید در فروشگاه سیسمونی مریم پیدا کنید. این ست‌ها، هرآنچه که یک مادر به آن نیاز دارد را شامل می‌شوند. 

هنگام خرید کالسکه در کنار قیمت و جنس، به کاربردهای آن نیز توجه کنید. بعضی از لوازم جانبی ست‌های کالسکه، چندان پرکاربرد و ضروری نیستند و تنها قیمت ست را بالا می‌برند. توجه کنید که کودک شما سریع رشد می‌کند و بزرگ می‌شود. بنابراین، لوازمی را برای او بخرید که می‌دانید حداقل تا سه سالگی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. 

حال که با کاربردها و استفاده ست کالسکه آشنا شدید می‌توانید انواع و اقسام ست کالسکه را در سایت سیسمونی مریم تهیه کنید. کافیست وارد سایت شوید و در بخش حمل و نقل نوزاد، گزینه ست کالسکه را انتخاب کنید. اگر یک ست کالسکه مناسب بخرید، حداقل تا 3 سالگی می‌توانید از آن استفاده کنید. فراموش نکنید گذراندن زمان با فرزندتان، جزئی از شیرین‌ترین خاطراتی خواهد شد که با او خواهید داشت. از این فرصت استفاده کنید. با فرزندتان با پارک و پیک‌نیک بروید و با او بازی کنید. خرید یک کالسکه، کار مادر را نیز راحت‌تر و کمتر می‌کند.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.