خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » تاسیس ۳۸ رشته و ۳۷ مرکز تحقیقاتی در دستور کار وزارت بهداشت
تاسیس ۳۸ رشته در مقاطع مختلف، ۳۷ مرکز تحقیقاتی و ایجاد ۳ مجتمع آموزش عالی سلامت در شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی بررسی شد.

خانه دکتریبه نقل از خبرگزاری مهر، دکتر احمد خالق نژاد دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی با اعلام برگزاری بیست و پنجمین نشست شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از بررسی درخواست های واصله از دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در این جلسه خبر داد.

خالق نژاد گفت: شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان بازوی مشورتی شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی پیش از برگزاری جلسات این شورا برگزار شده و درخواست های واصله با رویکرد کارشناسی در این جلسه بررسی می گردد.

دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی اضافه کرد: در واقع نتایج جلسات شورای معین به عنوان ورودی های جلسات شورای گسترش بوده و بررسی های کارشناسی که در این شورا صورت می گیرد سیاستگذاری در شورای گسترش را تسهیل می کند.

وی با بیان اینکه بیست و پنجمین نشست شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی با حضور کارشناسان مربوطه در ستاد وزارت بهداشت تشکیل شد اظهار داشت: در این نشست درخواست تاسیس یک دانشکده و یک پژوهشکده مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی بررسی درخواست تاسیس ۳۷ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین تاسیس ۳ مجتمع آموزش عالی سلامت را از دیگر مباحث این نشست ذکر کرد. 

وی بیان کرد در زمینه توسعه رشته مقاطع علوم پزشکی نیز تاسیس و راه اندازی ۲ رشته در مقطع  فوق تخصص ، ۵ رشته در مقطع دکتری تخصصی ، ۶ رشته در مقطع Ph.D و ۱۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ، ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و ۱ رشته در مقطع کاردانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

خالق نژاد خاطرنشان کرد: نتایج این درخواست ها پس از تصویب در شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی به دانشگاهها و دانشکده های مربوطه اعلام خواهد شد.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.