خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » برگزاری آزمون ملی پیش کارورزی دانشجویان پزشکی به صورت الکترونیک
برگزاری آزمون ملی پیش کارورزی دانشجویان پزشکی به صورت الکترونیک برای اولین بار در کشور انجام می شود

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی برای اولین بار در منطقه ۷ آمایشی به صورت الکترونیک برگزار می شود.
 
خانه دکتری به نقل از ایسنا، دکتر حمید اکبری با حضور در برخی از دانشگاهای علوم پزشکی و بازدید از حوزه های برگزاری آمون علوم پایه پزشکی دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و همچنین آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی اظهار داشت: در حالی که آزمون پیش کارورزی در کل کشور طبق روال معمول در حال انجام است، برای اولین مرتبه این آزمون در منطقه هفتم آمایشی شامل دانشگاههای اصفهان، یزد، کاشان و شهرکرد به صورت الکترونیک نیز برگزار می‌گردد.

وی اظهار داشت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نظر دارد این آزمون را به سرعت به سایر دانشگاهها تعمیم داده و بزودی شاهد برگزاری کلیه آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی به صورت الکترونیک در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر حمید اکبری امکان استفاده از انواع سوالات و خارج شدن آزمون از ارایه سوالات محدود و همچنین برگزاری مکرر این مدل آزمون در سال را از مزایای آزمون الکترونیک برشمرد و اظهار داشت: در صورتیکه موفق به تعمیم این آزمون به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور شویم با توجه به امکان تکرار سریع آزمون، دانشجویانی که در آزمون مردود می‌شوند لزومی ندارد تا شش ماه معطل بشوند و می‌توانند در فاصله زمانی کوتاهتری در آزمون بعدی شرکت کنند.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از حوزه برگزاری آزمون پذیرش دوره های فوق تخصصی در رشته های پزشکی نیز بازدید و تاکید کرد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال هماهنگی با مراکز معتبر بین‌المللی برای برگزاری آزمون‌های استاندارد و شناخته شده بین المللی در کشور است.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.