خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » درخواست تعویق آزمون دکتری وزارت بهداشت از سوی داوطلبان این آزمون
بیش از ۱۵۰۰ داوطلب آزمون دکتری وزارت بهداشت خواستار به تعویق افتادن آزمون به دلیل شیوع ویروس کرونا شدند.

به گزارش خانه دکتری ، عده‌ای از داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت طی نامه‌ای خواستار تعویق آن شده‌اند. در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ هزار داوطلب این نامه را امضا کرده‌اند.

در نامه مذکور اشاره شده سالانه عده زیادی از کادر بهداشت و درمان متقاضی آزمون‌های مختلف وزارت بهداشت هستند اما در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، عده زیادی از آنها آمادگی برای آزمون‌ها و حتی ثبت نام در آنها را نداشته‌اند.

از سوی دیگر به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، دفاع از پایان نامه‌ها و روند فارغ التحصیلی برخی از دانشجویان به تأخیر افتاده و نمی‌توانند در آزمون‌های وزارت بهداشت شرکت کنند.

در همین راستا این عده از وزارت بهداشت خواسته‌اند علاوه بر تعویق آزمون دکتری تخصصی در تیرماه، فرصت مجددی جهت ثبت نام آزمون‌ها برای جاماندگان فراهم کند.

در بخشهایی از متن این نامه آمده است:

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر سعید نمکی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با عرض سلام و احترام
ضمن تشکر و عرض خسته نباشید خدمت شما و جامعه علوم پزشکی کشور که در خط مقدم مبارزه با کروناویروس جدید (COVID-۱۹) و شیوع آن در کشور ایستاده‌اید، همانگونه که مستحضرید تعداد بالای مبتلایان به این ویروس در کشور و پیک‌های متوالی باعث شده تا در بسیاری از شهرها اکثر ظرفیت کادر بهداشت و درمان در اختیار تشخیص بالینی و آزمایشگاهی، درمان، پرستاری و مراقبت‌های بعدی از هموطنان عزیزمان قرار گیرد.
هر ساله جمع کثیری از این کادر بهداشت و درمان متقاضی آزمون‌های مختلف وزارت بهداشت هستند (آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی (Ph.D)، دستیاری تخصصی پزشکی و…) اما با توجه به شرایط پیش‌آمده بر اثر شیوع کروناویروس جدید، اکثر این کادر به دلیل خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مردم کشور، از مطالعه و آمادگی برای آزمون‌ها و حتی ثبت‌نام در آزمون‌های وزارت بهداشت جا مانده‌اند.

از آنجایی که امکان پیش‌روی و ادامه‌دار بودن شیوع این ویروس و به طبع لزوم ادامه خدمت‌رسانی شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان به مردم وجود دارد، نه تنها این عزیزان فرصتی برای جبران این عقب‌افتادگی‌های درسی نخواهند داشت، بلکه به خاطر تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دفاع از پایان‌نامه‌ها و روند فارغ‌التحصیلی برخی از دانشجویان به تأخیر افتاده و شرایط شرکت در آزمون‌های وزارت بهداشت را از دست خواهند داد.

همچنین سوای کادر درمان، ابتلای بسیاری از داوطلبان و خانواده‌های ایشان به این بیماری و تبعات آن نیز مشکل را دو چندان کرده است.

لذا جهت رفع این مشکلات و فرصت برای پوشش واکسیناسیون گروه‌های سنی بیشتر و همچنین آرامش خاطر و ایجاد انگیزه بیشتر در کادر زحمتکش بهداشت و درمان برای ادامه خدمت‌رسانی شبانه‌روزی در شرایط حساس کنونی کشور، فراهم آمدن شرایط مناسب برای آمادگی در آزمون‌های مختلف ذکر شده و ایجاد عدالت آموزشی برای همه شرکت‌کنندگان و پیشگیری از انتقال و گسترش ویروس در جلسات برگزاری آزمون، از جنابعالی به عنوان عالی‌ترین مقام بهداشت و درمان کشور خواهشمندیم دستور فرمائید نسبت به درخواست‌های ذیل مساعدت و اقدامات لازم صورت گیرد:

۱- تعویق آزمون دکتری تخصصی اولین آزمون تحصیلات تکمیلی در ابتدای تیر است و برگزاری آن منجر به حضور داوطلبان زیادی در حوزه‌های برگزاری آزمون‌ها و در نتیجه افزایش شانس انتقال و گسترش کرونا ویروس جدید می‌شود.

۲- ایجاد فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون‌های ذکرشده برای جاماندگان از ثبت‌نام


سکوت وزارت بهداشت در خصوص تعویق آزمون دکتریبه اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود

نظرات :

 1. User Avatar
  داوطلب  ـ  در تاریخ : 28 خرداد 1400 21:09
  • 1
  با این همه امضا تو را خدا پیگیری کنید عقب بیفته. بعد از روزهای سخت کرونا انصاف نیست که اولین آزمون تیر ماه کنکور دکتری وزارت بهداشت باشه. تازه یک هفته بعد از انتخابات ریاست جمهوری که خیلی ها ناقل هستند
 2. User Avatar
  تعویق  ـ  در تاریخ : 23 خرداد 1400 13:03
  • 5
  خواهشا پیگیری بفرمایید
  و نتیجه را اعلام کنید
 3. User Avatar
  Niki  ـ  در تاریخ : 22 خرداد 1400 16:06
  • 3
  لطفا همکاری کنید که آزمون به تاخیر بیفتد
 4. User Avatar
  اعظم  ـ  در تاریخ : 19 خرداد 1400 12:48
  • 3
  سلام خواهشا پیگیری نمایید آزمون به تعویق افتد.
 5. User Avatar
  اعظم  ـ  در تاریخ : 19 خرداد 1400 12:47
  • 3
  سلام، خواهشا پیگیری نمایید آزمون به تعویق افتد.
پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.