خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » برگزاری آزمون ارتقاي دانش آموختگان ارشد داروسازي به دكتري عمومي ادغام شده در آزمون جامع 180 واحدي
برگزاري آزمون ارتقاي دانش آموختگان كارشناسي و كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور به دكتري عمومي داروسازي – ادغام شده در آزمون جامع 180 واحدي داروسازي 15 اسفند 1399

به گزارش خانه دکتری، به اطلاع داوطـلبان گرامي ميرساند كه آزمون ارتقاي دانش آموختگان كارشناسي و كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور به دكتري عمومي به صورت ادغام شده در آزمون كشوري جامع 180 واحدي داروسازي، در روز جمعه 1399/12/15 طبق قوانين و مطابق با مندرجات اين اطلاعيه برگزار خواهد شد.

شرايط شركت در آزمون:

1 .برخورداري از سلامت كامل تن و روان بر اساس ضوابط شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي

2 .مجاز بودن به تحصيل از نظر قوانين و مقررات جاري كشور و داشتن شرايط عمومي ورود به آموزش عالي، برابر مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي

3 .داشتن مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور كه مورد تأييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته است.

4 .به دانش آموختگان مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور كه قبل از ابتداي سال 2017 ميلادي در خارج از كشور شروع به تحصيل كردهاند، اجازه داده ميشود پس از قبولي در آزمون، با پرداخت شهريه در يكي از دانشگاههاي علوم پزشكي ادامهي تحصيل دهند.


منابع آزمون:
منابع آزمون در سايت مركز سنجش آموزش پزشكي ir.sanjeshp.www ،پيوند «منابع آزمونها» قابل دسترسي است.

منابع آزمون 180 واحدی رشته داروسازی

شرايط قبولي و ادامه ي تحصيل:

1 .كسب حد نصاب قبولي در آزمون.
2 .پرداخت شهريه مطابق تعرفه و مقررات دانشگاه محل تحصيل.
3 .پذيرفتهشدگان آزمون ورودي موظفند براي پذيرش و نامنويسي و انتخاب واحد، حداكثر تا دو ترم تحصيلي بعد از قبولي به يكي از دانشگاههاي علوم پزشكي تابعهي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مراجعه نمايند.
4 .تعداد واحدهاي درسي لازم جهت فراغت از تحصيل در دورهي دكتري عمومي داروسازي، مطابق با برنامه ي آموزشي تدوين شده توسط دبيرخانه ي شوراي آموزش داروسازي و تخصصي است كه به تصويب شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي نيز رسيده است. در صورتي كه دانشجو دروس اعلام شده را در مقطع قبلي (كارشناسي يا كارشناسي ارشد داروسازي) گذرانده باشد، امكان تطبيق آنها توسط دانشگاه محل تحصيل (با رعايت مفاد فصل يازدهم آييننامهي آموزشي دورهي دكتري عمومي داروسازي) وجود دارد.
5 .پس از نامنويسي، كليهي پذيرفته شدگان مشمول قوانين و مقررات آموزشي حاكم در دانشگاههاي علوم پزشكي كشور خواهند بود.


تبصره: چنانچه دانشجو در مرحلهي ارزشيابي (با معرفي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به واحدهاي آموزشي تابعه) تعدادي از واحدهاي درسي را به منظور ارزشيابي مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد با نمرهي حداقل قابل قبول دانشگاه مربوطه گذرانده باشد، نيازي به اخذ مجدد درس مربوطه ندارد. در هر صورت نمرهي قبولي هر درس نبايد كمتر از 12 باشد.


مدارك مورد نياز براي تشكيل پرونده در مركز خدمات آموزشي:

1 .تصوير يك قطعه عكس 4×3
2 .تصوير شناسنامه
3 .تصوير كارت ملي
4 .تصوير مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور كه مورد ارزشيابي و تأييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته باشد (يا گواهي ارزشيابي مدرك تحصيلي كه توسط مركز خدمات آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي صادر شده است)

توجه: درستي مدرك تحصيلي و صلاحيت داوطلب براي شركت در آزمون، از مركز خدمات آموزشي استعلام خواهد شد.

روش ثبت نام:

1 -داوطلبان تحصیل کرده در داخل کشور : جهت ثبت نام از روز یک شنبه مورخ 99/11/12 لغایت پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 99/12/6 به دانشگاه محل تحصیل خود در حوزه مراکز برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی مراجعه و یا با معرفی دانشگاه به نزدیکترین دانشگاه برگزار کننده آزمون مراجعه نمایند.

2- داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده اند، می بایست قبل از ثبت نام از طریق سایت https://epay.sanjeshp.ir/ هزینه 2000،000 ریال به صورت اینترنتی پرداخت نمایند و با در دست داشتن پرینت پرداخت هزینه، یک قطعه عکس و کارت ملی به دانشگاه های علوم پزشکی برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه، پیش کارورزی و داروسازی از تاریخ 99/11/12 لغایت 99/12/6  مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

3 -آزمون ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز همزمان با آزمون جامع داروسازی (بصورت ادغام یافته) در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند همانند سایرداوطلبان تحصیلکرده در خارج از کشور با تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی و پرداخت هزینه ی ثبت نام در سایت مرکز سنجش، به دانشگاه های محل برگزاری آزمون های جامع داروسازی مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام فرمایند.

4 -زمان برگزاری آزمون پیش کارورزی صبح روز پنج شنبه مورخ 99/12/14 ساعت 8:30 صبح و آزمون علوم پایه پزشکی عصر همان روز ساعت 14 بعد از ظهر می باشد. همچنین آزمون جامع داروسازی (180 واحدی) صبح روز جمعه مورخ 99/12/15 ساعت 8:30 صبح و آزمون علوم پایه دندانپزشکی عصر جمعه ساعت 14 بعد از ظهر می باشد.به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.