خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » تمدید مهلت ثبت نام آزمون MHLE دوره 59
 مهلت ثبت نام و ویرایش آزمون MHLE دوره ۵۹ تا ساعت ۹ صبح روز شنبه ۲۲ آذر تمدید گردید.

پیش از این، اطلاعیه ثبت نام پنجاه و نهمین دوره آزمون زبان انگلیسی (MHLE) وزارت بهداشت تا روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه ۹۹ بود ولی با توجه به اینکه زمان برگزاری آزمون MHLE دوره ۵۹ به دلیل بیماری کرونا و محدودیت های اعمال شده در سطح کشور به تعویق افتاد، مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصتی دوباره برای ثبت نام این آزمون تا روز شنبه ۲۲ آذر در نظر گرفته است.

بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سرتاسر جهان، برای پذیرش داوطلبان به تحصیل در رشته های مختلف، در صورتی که زبان تدریس، زبان انگلیسی باشد، معیاری را برای بررسی سطح زبان داوطلبان   (English language proficiency) در نظر می گیرند تا مهارت داوطلبان را برای تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی برگزار می شود را ارزیابی کنند.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون MHLE دوره 59

در ایران، مدتی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آزمون های اختصاصی و ملی زبان را برای پذیرش داوطلبان جهت رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور برگزار می کنند. مثلا وزارت علوم، آزمون زبان  MSRT را برگزار می کند و وزارت بهداشت نیز آزمون زبان  MHLE.

تقویم آزمون زبان MHLE وزارت بهداشت سال ۱۴۰۰


کلمه MHLE، مخفف عبارت Ministry Health Language Examination است؛ آزمون زبان دانشجویان مقطع دکتری کلیه رشته‌های دانشگاه های وزارت بهداشت که برای سنجش سطح زبان آنها برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید.

مدرک کسب شده در این آزمون که ۲ سال اعتبار دارد، معمولا در هنگام مصاحبه دکترا و یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد. این آزمون بسیار به آزمون زبان وزارت علوم یعنی MSRT شباهت دارد و سطح آن مشابه آزمون های تافل کاغذی است.

این آزمون در سال حدودا ۶ بار برگزار می شود و برای شرکت در آن نیز بایستی به سامانه برگزاری آزمون وزارت بهداشت به نشانی www.sanjeshp.ir مراجعه نمایید. 


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.