خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » آزمون دکتری وزارت بهداشت 1399 به تعویق افتاد
به گزارش خانه دکتری، دکتر حمید اکبری با بیان این مطلب اظهار کرد: دومین جلسه معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد و موضوعات مهم همه دانشگاه‌های علوم پزشکی نظیر مسائل ترم تحصیلی جاری و روند آموزش در دانشگاه‌ها، وضعیت آموزش‌های مجازی و نحوه ارتقای آن، بررسی امور قابل تفویض به دانشگاه‌های علوم پزشکی در شرایط فعلی و در نهایت زمان و نحوه برگزاری آزمون‌های رشته‌های علوم پزشکی در سال جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به آخرین تصمیم وزارت بهداشت در خصوص زمان برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی در سال جاری اشاره کرد و گفت:  با توجه به همه گیری کروناویروس و لغو آزمون‌های علوم پزشکی در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال ۹۹، زمان جدید آزمون‌ها در جلسه امروز مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شد.

به گفته اکبری، مقرر شد آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز ۵ تیرماه ۹۹ برگزار شود و آزمون غربالگری المپیاد علوم پزشکی به صورت الکترونیک نیز روز ۶ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:  آزمون فلوشیپ در روز ۹ مرداد برگزار می‌شود و همزمان با آن، آزمون ملی دندانپزشکی به صورت الکترونیکی و در روز  ۹ مرداد، آزمون ارتقاء و ارزشیابی داروسازی نیز بصورت الکترونیک در ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

به گفته وی، آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی  نیز در ۱۶ مردادماه بصورت الکترونیک برگزار خواهدشد. همچنین آزمون پذیرش دکتری تخصصی علوم پزشکی نیز به صورت الکترونیک و در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

اکبری در گفت وگو باایسنا با تاکید بر اینکه زمان برگزاری آزمون ارشد پزشکی نیز تغییر کرده‌است، افزود: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای ۲۳ و ۲۴ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

به گفته وی، آزمون‌های پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی نیز در صبح و عصر روز ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار خواهند شد.

اکبری تاکید کرد: آزمون‌های جامع داروسازی و علوم پایه دندانپزشکی به صورت الکترونیک در روز ۲۱ شهریورماه برگزار می‌شود. همچنین آزمون دانشنامه بورد و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۹به صورت  الکترونیک و همزمان برگزار می‌شود.

به گفته وی، آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی در ۲۹ شهریورماه ۹۹ به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد و آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی نیز در ۲۱ مهرماه ۹۹ برگزار می‌شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.