خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » کارت آزمون دکتری پزشکی منتشر شد/ برگزاری آزمون در روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت
کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۹۷ گروه پزشکی منتشر شد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کارت آزمون را دریافت نمایند.

آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۷ (دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی) در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار می گردد.

این آزمون برای پذیرش در ۶۱ رشته امتحانی گروه علوم پایه پزشکی، ۱۲ رشته امتحانی دکتری تخصصی داروسازی و ۲ رشته دکتری تخصصی دندانپزشکی در ۱۰ منطقه آمایشی برگزار می شود.

 تعداد ۱۰ هزار و ۳۲۳ نفر در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۹۷ گروه پزشکی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶ هزار و ۸۸۶ نفر زن و ۳ هزار و ۴۳۷ نفر مرد هستند. تعداد داوطلبان زن دو برابر تعداد داوطلبان مرد است.

 از میان ۱۰ هزار و ۳۲۳ داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتری تخصصی تعداد ۹ هزار و ۹۱۵ نفر در آزمون دکتری تخصصی (آموزشی) و تعداد ۴۰۸ نفر در آزمون دکتری پژوهشی سال ۹۷ گروه پزشکی ثبت نام کردند.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی سال ۱۳۹۷ گروه پزشکی از امروز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۷ بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است.

همراه داشتن اصل کارت ملی (یا شناسنامه) و پرینت کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون الزامی است و همراه نداشتن هر یک از موارد یاد شده، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می شود. داوطلبان باید حتماً پرینت کارت ورود به جلسه آزمون را در روز آزمون به همراه داشته باشند.

امکان پرینت و دریافت کارت ورود به جلسه در محل حوزه امتحانی میسر نخواهد بود.

آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۷ بطور هم زمان در دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، مشهد، اهواز، کرمان، کرمانشاه، تبریز، زنجان و مازندران برگزار می شود.

با توجه به برگزاری آزمون در دو روز، داوطلبان به روز برگزاری آزمون خود که بر روی کارت ورود به جلسه آنها درج شده است، دقت کنند.

برای هر رشته امتحانی دو دفترچه تخصصی و استعداد تحصیلی در نظر گرفته شده است.

برای رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی ۹۰ سئوال تخصصی و مدت ۹۰ دقیقه، رشته فیزیک پزشکی ۸۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۲۰ دقیقه، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) ۷۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۵۰ دقیقه، رشته آمار زیستی ۱۰۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۵۰ دقیقه، مجموعه رشته های داروسازی ۱۷۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۷۰ دقیقه و بقیه رشته ها (یا مجموعه رشته ها) ۱۰۰ سئوال تخصصی و مدت ۱۰۰ دقیقه در نظر گرفته شده است.

همچنین تعداد ۳۰ سئوال استعداد تحصیلی به صورت مشترک برای تمام رشته ها، در قالب یک دفترچه جداگانه و از شماره سئوال ۱۷۱ تا ۲۰۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

مدت زمان کل آزمون برای رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی ۱۴۰ دقیقه، رشته فیزیک پزشکی ۱۷۰ دقیقه، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) و آمار زیستی ۲۰۰ دقیقه،
مجموعه رشته های تخصصی داروسازی ۲۲۰ دقیقه و بقیه رشته ها (یا مجموعه رشته ها) ۱۵۰ دقیقه است.

داوطلبان باید در پایان زمان مربوط به بخش تخصصی، دفترچه تخصصی را کنار گذاشته و در ۵۰ دقیقه پایانی آزمون صرفاً به سئوالات استعداد تحصیلی (از شماره سئوال ۱۷۱ تا ۲۰۰ ) پاسخ دهند. در غیر اینصورت چنانچه در زمان مربوط به آزمون استعداد تحصیلی به سئوالات تخصصی پاسخ داده شود، تقلب محسوب خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون در کلیه رشته ها ساعت ۹ صبح است. آزمون کلیه رشته ها از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ (به مدت ۱۵۰ دقیقه) است.

زمان آزمون رشته های شنوایی شناسی و گفتار درمانی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۲۰ (به مدت ۱۴۰ دقیقه)، رشته فیزیک پزشکی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱:۵۰ (به مدت ۱۷۰ دقیقه)، رشته های مهندسی پزشکی (بیوالکتریک و رباتیک) و آمار زیستی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲:۲۰ (به مدت ۲۰۰ دقیقه) و مجموعه رشته های داروسازی از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۲:۴۰ (به مدت ۲۲۰ دقیقه) است.

درب های ورودی از ساعت ۷:۳۰ باز می شود و داوطلبان باید حداکثر رأس ساعت ۸ صبح در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

شروع فرایند آزمون از ساعت ۸:۳۰ خواهد بود و از ورود داوطلبان پس از این ساعت به حوزه آزمون ممانعت خواهد شد.

*** دریافت فایل راهنما كارت ورود به جلسه آزمون دكتري تخصصي و دكتري پژوهشي سال 1397
[حجم: 97.35 کیلوبایت]   مشاهده آنلاين فايل: -5.pdf


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.