خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » آغاز فرآیند جذب اعضای هیات علمی جدید وزارت بهداشت در سال ۹۷
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از دانشگاههای علوم پزشکی خواست مطابق با دستورالعمل ها و ضوابط نسبت به انتخاب افراد اصلح در این فراخوان اقدام نمایند.

به گزارش خانه دکتری به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سید علی حسینی به فراخوان جذب هیات علمی در اواخر سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بدون شک دانشگاههای علوم پزشکی کشور با کمبود نیروی هیات علمی مواجه هستند و ما سعی می کنیم باتوجه به امکانات و زیرساخت هایی که داریم در تامین نیازهای دانشگاههای علوم پزشی کشور تلاش کنیم.

حسینی به نیازهای دانشگاهها به نیروی تخصصی و فوق تخصصی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در فراخوان اخیر بتوانیم تا حد زیادی از نیازهایی را که دانشگاهها دارند توسط متقاضیانی که آمادگی عضویت در جذب هیئت علمی وزارت بهداشت هستند تامین کنیم.

وی با اشاره به شرکت کنندگان در فراخوان برگزار شده گفت: تا آخر اسفندماه حدود ۴ هزار نفر برای عضویت در سامانه‌ی جذب امور هیئت علمی وزارت بهداشت ثبت‌نام کردند و متقاضی هستند تا به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی کشور به کار گرفته شوند.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت گفت: این افراد در مقاطع مختلف تحصیلی دارای دانشنامه تخصصی و همین‌طور دانشنامه فوق‌تخصصی، دکتری تخصصی یا PHD در مقاطع مختلف علوم‌پایه، بهداشت و تخصصی، داروسازی و رشته‌های مرتبط هستند.

حسینی افزود: سطح حوزوی ۴ هم همین‌طور، در فراخوان جذب ما، متقاضیان شرکت دارند و امیدواریم که بتوانیم این دسته از عزیزان را هم بر اساس نیاز دانشگاه‌ها جذب کنیم.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با بیان اینکه فرایند جذب افراد پذیرفته شده در فراخوان در سال ۹۷ صورت می گیرد گفت: انتظار ما از دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که بتوانند فرایند جذب را بر اساس دستورالعمل‌هایی که در دارند در سال ۹۷ آغاز کنند و پیش ببرند.

حسینی گفت: پس از اینکه مراحل اجرایی فراخوان به اتمام رسید، مراحل بررسی صلاحیت‌ها ی علمی و عمومی متقاضیان در دستور کار هیئت‌های اجرایی جذب دانشگاه قرار خواهد گرفت و امیدوارم که مثل همیشه با انتخاب افرادی اصلح و شایسته به تقویت بنیه علمی حوزه سلامت کمک شود.

وی تاکید کرد: افرادی که در این فراخوان جذب می شوند نیروهای جوان کشور هستند و با انتخاب اصلح این افراد می توانند به وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور به لحاظ بهبود و تقویت بنیه علمی، آموزشی، تحقیقاتی و فناوری کمک کنند.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت گفت: امیدوارم این اقداماتی که در حال انجام است و تلاش‌هایی که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت با همکاری همه مسئولین ذیربط صورت می‌گیرد با همراهی و هماهنگی که از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد آن هستیم به مرحله نهایی برسد.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.