خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » نتایج چهل و چهارمين آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد
 نتايج چهل و چهارمين آزمون پذيرش دستيار تخصصي اعلام شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: داوطلبان می توانند با ورود به سایت مرکز سنجش از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

به گزارش خانه دکتری، دکتر محمدحسین پورکاظمی افزود: نتایج نهایی چهل و چهارمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir منتشر شده است.

وی افزود: تعداد 14407 نفر از تاریخ اول تا دهم بهمن ماه ۹۵ با مراجعه به سایت اینترنتی و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام، نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام کردند که از این تعداد 6874 نفر زن و 7543 نفر مرد بودند. آزمون در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار شد.

پورکاظمی خاطرنشان کرد: کارنامه اولیه در تاریخ اول تیرماه ۹۶ (96/4/1) و پاسخنامه در تاریخ ۷ خرداد ۹۶ (96/3/7) بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت که ۸ هزار و ۴۱ نفر از داوطلبان حد نصاب ۱۵۰ نمره را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته محل شدند. از این تعداد ۶ هزار و ۱۹۴ نفر انتخاب رشته کردند. و پس از آن اعتراضات داوطلبان از طريق سايت دريافت و بررسي شد كه هيچ موردي وجود نداشت، متاسفانه كارنامه جعلي و ادعاي تقلب در آزمون انجام شد كه توسط كارگروهي با شركت نمايندگان مجلس مورد بررسي
قرار گرفت و صحت و سلامت آزمون تاييد شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: تعداد پذیرفته شدگان نهایی 3401 نفر است که شامل 2411  نفر سهمیه آزاد، ۵۳۱ نفر سهمیه بومی مناطق محروم، ۲۲ نفر سهمیه مازاد استعداد درخشان، ۳۴۷ نفر سهمیه رزمندگان و ایثارگران، ۱۲ نفر سهمیه بورسیه دانشگاه بقیه الله و ۷۸ نفر بورسیه نیروهای مسلح که دارای حد نصاب بودند پذیرفته شدند.

تذكر مهم: همانطور كه قبلاً اعلام شده بود پذيرفته شدگان رشته هاي زنان و زايمان و روانپزشكي بايد در آزمون صلاحيت هاي حرفه اي كه به صورت الكترونيك و مصاحبه به شرح زير به عمل مي آيد شركت كنند.

1- آزمون الكترونيك رشته هاي روانپزشكي و زنان و زايمان روز جمعه 96/6/3 ساعت 7:30 صبح در مرکز طبی کودکان می باشد

2-  آزمون مصاحبه رشته روانپزشكي روز شنبه 96/6/4 ساعت 7 صبح در مرکز طبی کودکان می باشد.

3-  آزمون مصاحبه رشته زنان و زايمان روز شنبه 96/6/4 ساعت 7 صبح در مرکز مهارتهای بالینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران می باشد.

توجه: عدم ثبت نام در موعد مقرر و يا عدم شروع به آموزش در زمان اعلام شده در سايت دانشگاه محل پذيرش و نيز اعلام انصراف پس از شروع به آموزش جهت پذيرفته شدگان به منزله انصراف قطعي فرد پذيرفته شده محسوب شده و اين گروه از افراد مجاز به شركت در آزمون پذيرش سال آينده(چهل و پنجمين دوره) نمي باشند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.