خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » رسیدگی به تمام شکایات آزمون دستیاری پزشکی
به گزارش خانه دکتری٬ دکتر محمدحسین پورکاظمی گفت: آزمون دستیاری دوره چهل و چهارم در ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار شد و ما در نهایت در ۱۰۰ خرداد نتیجه اولیه را به صورت کارنامه اعلام کردیم.

وی افزود: حدود ۱۲ هزار نفر در این دوره از آزمون دستیاری شرکت کردند که در این چند روز چند نفر به نتایج آزمون خود معترض بودند که با آنها جلساتی برگزار کردیم.

پورکاظمی با اشاره به نوع اعتراض این داوطلبان گفت: سه اعتراض مطرح شده، یکی از اعتراضات مربوط به ۴ پاسخنامه بود که در بررسی متوجه شدیم سه تای آنها مشکلی نداشته و صددرصد درست بوده و یک مورد هم وقتی پاسخنامه را دیدیم مشخص شد فرد داوطلب جواب سئوال را پاک کرده اما چون خوب پاک نشده جای مداد باقیمانده و به دلیل اینکه ملاک ما خواندن ماشین است، ماشین هم جای مداد را حساب کرده است.

وی اضافه کرد: اعتراض دیگری که مطرح شده این است که رتبه کل چرا اعلام نشده است. این اعتراض در حالی عنوان می شود که از دوره چهل و سوم یعنی سال گذشته تنها رتبه در زیر گروه ها اعلام می شود. اکنون ۵ زیر گروه در دستیاری وجود دارد و برای پذیرش، رتبه در زیرگروه ها اهمیت دارد و این موضوع دو سال است که اطلاع رسانی شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: اعتراض دیگر برخی از این داوطلبان اختلاف بین رتبه و نمره است که این موضوع در همه آزمون ها وجود دارد . به طور مثال در کنکور سراسری نیز با اختلاف حتی دو نمره، دو رتبه می توانند اختلاف زیادی باهم داشته باشند. این موضوع هم به داوطلبان توضیح داده شد.

وی یادآور شد: متاسفانه در فضای مجازی و در برخی کانال ها نیز چند کارنامه جعلی دست به دست می چرخید که مشخص شد این کارنامه ها ساختگی هستند.

پورکاظمی تاکید کرد: پس از پایان رسیدگی به اعتراض داوطلبان، فرآیند انتخاب رشته را آغاز خواهیم کرد و تا پایان خردادماه ۹۶، جزئیات انتخاب رشته این دوره از آزمون دستیاری اعلام می شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.