خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » دانشگاه مشهد دستیار تخصصی (فلوشیپ) ارتودنسی شکاف لب و کام می پذیرد
به گزارش خانه دکتری,  دکتر آرزو جهان بین مدیر گروه ارتودنسی دانشکده  دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پذیرش دستیار دوره تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) ارتودنسی شکاف لب و کام خبرداد. او گفت: این دوره آموزشی به منظور تربیت نیروی متخصص و گسترش خدمات به بیماران شکاف کام و لب راه اندازی شده و وزارت بهداشت با راه اندازی فلوشیپ مذکور و پذیرش یک دانشجو از مهر ماه امسال موافقت کرد.

وی با اشاره به اینکه شکاف کام و لب یکی از ناهنجاری های مادرزادی شایع به شمار می رود خاطر نشان کرد: به دلیل ماهیت پیچیده این ناهنجاری، بیماران مبتلا نیاز به درمان های متعدد ارتودنسی و جراحی از سنین نوزادی تا بزرگسالی دارند.

استاد گروه ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: با توجه به اینکه در دوران دستیاری فرصت کافی برای آموزش کامل روش های درمانی بیماران خاص وجود ندارد، دانش آموختگان این رشته پس از فراغت از تحصیل از درمان این دسته از بیماران واهمه دارند.

جهان بین اضافه کرد: نبود مرکزی واحد برای پذیرش و درمان بیماران و از سوی دیگر نبود آموزش کافی متخصصان در دانشگاه ها موجب سردرگمی و بلاتکلیفی بیماران شده و به همین دلیل گاهی اوقات، درمان برای بیماران در زمان خاص خود انجام نمی شود و این مساله سبب پیچیده شدن معالجه این بیماران می شود.

مدیر گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی مشهد افزود: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بزرگترین مرکز درمانی شرق و شمال شرق کشور به شمار می رود و هر ساله بیماران بسیاری از شهرهای مختلف کشور و ساکنین کشورهای همسایه برای درمان به کلینیک ها و مراکز درمانی این دانشگاه مراجعه می کنند، راه اندازی فلوشیپ ارتودنسی شکاف کام و لب در این دانشکده که قدمتی ۳۰ ساله در این زمینه دارد و تربیت متخصصین ارتودنسی مجرب در زمینه درمان بیماران مبتلا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

جهان بین با تاکید بر اینکه این نخستین دوره فلوشیپ ارتودنسی شکاف کام و لب در کشور است که در دانشکده دندانپزشکی راه اندازی می شود، اظهار امیدواری کرد: راه اندازی این رشته گام موثری در راستای تربیت نیروی متخصص و گسترش هر چه بیشتر خدمات به بیماران باشد.

آخرین مهلت نام نویسی در این دوره دستیاری دندانپزشکی ۱۷ تیر ماه است و تاریخ امتحان کتبی و شفاهی این رشته هشتم شهریور خواهد بود. این دوره حداقل ۱۲ ماهه و حداکثر ۱۸ ماهه خواهد بود و اعضا هیات علمی متخصص ارتودنسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اولویت پذیرش قرار دارند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.