خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » فرصت مجدد ثبت نام برای داوطلبان کنکور دکتری گروه پزشکی
داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ گروه پزشکی می توانند در روزهای ۲۱ تا ۲۳ اسفندماه با مراجعه به مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

به گزارش خانه دکتری، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت فرصت مجدد ثبت نام و یا ویرایش فرم ثبت نام و تکمیل مدارک را برای داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ گروه پزشکی اعلام کرد.

داوطلبان این آزمون می توانند از ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۱ اسفند تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۳ اسفند برای ویرایش فرم ثبت نام و تکمیل مدارک به سامانه sanjeshp.ir مراجعه کنند.

داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند نیز در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۳ اسفند ۹۵  می توانند برای شرکت در آزمون، ثبت نام کنند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین اعلام کرده است به منظور کمک به آن گروه از داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ گروه پزشکی که در بازه تعیین شده موفق به اخذ گواهی زبان انگلیسی نشدند، مقرر شده است تا کارنامه آزمون زبان انگلیسی MHLE دوره ۴۰ (تاریخ ۳۱ فروردین ۹۶) نیز برای شرکت آزمون دکتری تخصصی سال ۹۶ گروه پزشکی پذیرفته شود.

تذکر ۱) این گروه از داوطلبان می توانند نمره و سایر مشخصات کارنامه MHLE خود را در زمانی که متعاقباً (پس از اعلام نتایج آزمون MHLE دوره ۴۰) اعلام خواهد شد، در فرم ثبت نام آزمون دکتری تخصصی Ph.D گروه پزشکی وارد کنند.

تذکر ۲) این شرایط فقط شامل آزمون زبان انگلیسی MHLE دوره ۴۰ است و سایر مدارک زبان انگلیسی را در بر نمی گیرد.

سایر مدارک (MSRT, TOEFL, IELTS, TOLIMO) طبق مندرجات دفترچه راهنما در صورتی که تاریخ آزمون آنها از ۱ بهمن ۹۳ تا ۳۰ بهمن ۹۵ باشد، برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی معتبر هستند.

همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، متقاضیان دکتری تخصصی (Ph.D)، رشته جدیدی با عنوان «بهداشت و ایمنی مواد غذایی» ایجاد شده است. 

متقاضیان شرکت در مقطع دکتری این رشته باید در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی رشته علوم و صنایع غذایی شرکت کنند.

مدارک تحصیلی مورد پذیرش و ضرایب مواد امتحانی

مجموعه علوم و صنایع غذایی
رشته تحصیلی مدارک تحصیلی مورد پذیرش مواد امتحانی و ضرایب مربوطه
میکروبیولوژی مواد غذایی شیمی مواد غذایی تکنولوژی  مواد غذایی کنترل کیفی مواد غذایی
بهداشت و ایمنی مواد غذایی دکتری عمومی پزشکی، داروساسی و دکتری حزفه ای دامپزشکی؛ کارشناسی ارشد رشته های: بهداشت و ایمنی مواد غذایی؛ میکروبشناسی مواد غذایی؛ علوم و صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی و بهداشتی؛ علوم بهداشتی در تغذیه؛ علوم تغذیه؛ علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه؛ مهندسی بهداشت محیط ۴ ۲ ۱ ۲
علوم و صنایع غذایی کارشناسی ارشد در رشته های علوم و صنایع غذایی(کلیه گرایش ها)، شیمی مواد غذایی؛ میکروبیولوژی مواد غذایی؛ مهندسی صنایع غذایی؛ علوم غذایی؛ مهندسی کشاورزی (گرایش علوم و صنایع غذایی)، بهداشت و ایمنی مواد غذایی ۲ ۲ ۳ ۳به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود

نظرات :

 1. User Avatar
  sanaz  ـ  در تاریخ : 21 اسفند 1395 12:21
  • 0

  سلام

  کسی میدونه که آیا میشه هم زمان هم در کنکور وزارت علوم شرکت کرد و هم در کنکور وزارت بهداشت؟

  مشکلی وجود ندارد ؟

  چون من امسال کنکور وزارت علوم ثبت نام کردم و در اسفند هم در آزمون شرکت کردم و الان میخوام تو کنکور وزارت بهداشت هم شرکت کنم.

 2. User Avatar
  sanaz  ـ  در تاریخ : 21 اسفند 1395 12:21
  • 0

  سلام

   آیا میشه هم زمان هم در کنکور وزارت علوم شرکت کرد و هم در کنکور وزارت بهداشت؟

  مشکلی وجود ندارد ؟

  چون من امسال کنکور وزارت علوم ثبت نام کردم و در اسفند هم در آزمون شرکت کردم و الان میخوام تو کنکور وزارت بهداشت هم شرکت کنم.

پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.