خانه دکتری » اخبار کارشناسی ارشد وزارت بهداشت » صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران
معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت در سال آینده پروانه صلاحیت حرفه‌ای به پرستاران داده می‌شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه پرستاری جامعه‌نگر یکی از برنامه‌های وزارت در سال آینده است که به بیمارستان‌ها برای کاهش بار بستری کمک خواهد کرد.

به گزارش خانه دکتری، وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت در حالی اجرایی شد که آرزو دیرینه مقام معظم رهبری بود و ایشان فرمودند مردم جزء رنج بیماری نباید رنج دیگری داشته باشند، گفت: دو محور قانونی در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه تلاش کرد پرداختی مردم را در حوزه سلامت به زیر 30 درصد برساند.

که پرستار را از غیر پرستار جدا می‌کند و علاوه بر مدرک فارغ‌التحصیلی یک مدرک برای توانمندی پرستاری دارای صلاحیت به آنان اعطا می‌گردد.

وی با بیان اینکه نیاز کشور در گروه پرستاری و در رده‌های مختلف 260 هزار نفر است، ادامه داد: این تعداد پرستار به ازای جمعیت، تخت بیمارستانی و تعداد پزشکان نیاز داریم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حدود 120 هزار نفر پرستار در کشور کم داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 140 هزار پرستار در تمام مراکز بهداشتی درمانی دولتی و غیر دولتی مشغول فعالیت هستند.

میرزابیگی اظهار کرد: از افرادی که پرستار فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند و تمایل به کار در کلان شهرها را دارند با مراجعه به سایت و ثبت‌نام زمینه‌کار برای آن‌ها فراهم می‌گردد.

وی افزود: برای نیاز نظام سلامت و مردم دوره‌هایی تحت عنوان دوره‌های مهارت خاص یا دوره‌های تربیت پرستار تعریف شده است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افزود: دولت یازدهم سلامت را در اولویت‌های اول تا سوم خود قرار داد و این نعمت را برای مردم فراهم کرد.

میرزابیگی تصریح کرد: پیش از این طرح جامعه فقیر و جامعه‌ای که از بیماری رنج می‌بردند و گاهی برای نداشتن هزینه به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کردند و شاید با مراجعه به مراکز درمانی منبع درآمد خود را از دست می‌دادند اما اکنون با کاهش هزینه‌ها بسیاری به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و از خدمات‌درمانی و مراقبت‌های پرستاری برخوردار می‌شوند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.