خانه دکتری » اخبار کارشناسی ارشد وزارت بهداشت » اعلام اسامي پذيرفته شدگان ارشد بدون آزمون گروه پزشكي سال 96
اسامي پذيرفته شدگان آزمون ورودي دوره كارشناسي ارشد و متقاضيان استفاده از آيين نامه استعداد درخشان بدون آزمون سال تحصيلي 97-96 اعلام شد.

به گزارش خانه دکتری، تعداد متقاضیان سهميه استعداد درخشان بدون آزمون ٣۶٣ نفر بوده که از این تعداد ٢٧۵ نفر پذیرفته شده اند. عدم پذیرش سایرین به دليل تکميل ظرفيت پذیرش در آن رشته و یا عدم انتخاب رشته محلهای باقی مانده توسط متقاضيان بوده است.

كليه پذيرفته شدگان لازم است جهت ثبت نام براساس رشته و دانشگاه محل قبولي، اصل، کپی و اسکن مدارك مورد نياز را آماده و طبق زمانبندی اعلام شده در سایت دانشگاه پذیرفته شده، جهت ثبت نام به آموزش آن دانشگاه مراجعه نمايند.

نظر به اینکه کليه دانشگاهها زمان و نحوه ثبت نام را در سامانه اینترنتی خود اعلام مینمایند، لذا پذیرفته شدگان پيش از مراجعه حضوری به دانشگاه، ملزم به مراجعه به سامانه های مذکور جهت اطلاع از زمان، مکان و نحوه ثبت نام، میباشند.

بر اساس آئين نامه آموزشي دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته مصوب شورايعالي برنامه ريزي علوم پزشكي هر گونه انتقال ، تغيير رشته و يا جابجايي محل تحصيل در دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته ممنوع مي باشد. بنابراين با توجه به اينكه محل پذيرش را خود فرد و با آگاهي كامل تعيين نموده، لذا هيچگونه تغيير در محل پذيرش انجام نخواهد گرفت.

مدارك مورد نياز جهت ثبت نام:
مدارك ثبت نام مورد نياز میبایست به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. درصورت محرز شدن الف-عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، ب- واجد شرایط نبودن فرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه، ج -مغایرت و عدم صحت مدارک، د- مغایرت اطلاعات اعلام شده از ادامه تحصيل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد طبق مصوبات هئيت بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمونها با داوطلب برخورد خواهد شد .

الف : مداركي كه بايد توسط پذيرفته شدگان ارائه شود :
1- 6 قطعه عكس 4*3
٢ - اصل و كپي از كارت ملي و شناسنامه (تمام صفحات)
٣ - اصل وكپي دانشنامه كارشناسي و ريز نمرات و يا مدركي كه نشان دهنده فراغت ازتحصيل باشد . لازم به ذكر است دانشجويان ترم آخر بايستي تا تاريخ 96/6/31 فارغ التحصيل شوند. بديهي است در صورت عدم فراغت از تحصيل مسئوليت عواقب بعدي بعهده دانشجو خواهد بود. مشمول محروميت یکساله خواهند شد.
درصورت وجود اين موارد ، از ثبت نام فرد جلوگيري بعمل خواهد آمد .
۴ - اصل و كپي كارت پايانخدمت يا معافيت دائم يا مداركي كه نشاندهنده وضعيت نظام وظيفه آقايان ميباشد.
٥ - مدارك و مستندات ٢ سال سابقه كار باليني با مدرك كارشناسي (سابقه كار قبل از اتمام دوره كارشناسي قابل قبول نميباشد) براي کليه پذیرفته شدگان ۴ رشته : پرستاري مراقبتهاي ويژه، رشته پرستاري مراقبتهاي ويژه نوزادان، پرستاری اورژانس و تکنولوژی گردش خون.
٦- نامه تأیيدیه از دانشگاه محل تحصيل مبنی بر کسب رتبه برتر براساس آئين نامه (تسهيل ادامه تحصيل دانشجویان
ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصيلی مصوب 89/10/21)

تذكرات مهم:
١- عدم مراجعه و ثبت نام هر يك از پذيرفته شدگان طی تاريخهاي مقرر در دانشگاه به منزله انصراف بوده و هيچگونه اعتراضي در اين مورد پذيرفته نخواهد شد.
٢- پذيرفته شدگاني كه پس از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند يا جهت ثبت نام مراجعه ننمايند ، حق شركت در آزمون ورودي سال بعد وزارت بهداشت براي اين مقطع را ندارند . البته پذیرفته شدگان دانشگاه هایی که بصورت شهریه ای پذیرفته شدهاند مشمول این بند نمیشوند.
٣- داوطلباني كه علاوه بر آزمون وزارت بهداشت و درمان در آزمون كارشناسي ارشد وزارت علوم يا سايرمراكز نيز پذيرفته شده اند ملزم به ثبت نام در يكي از دو محل ميباشند و در صورت محرز شدن ثبت نام در هر دو محل، قبولي آنها در رشته هاي مربوط به وزارت بهداشت در هر مرحله از تحصيل كان لم يكن تلقي ميشود.
۴–کليه پذيرفته شدگان استعدادهاي درخشان بدون آزمون از طريق وارد نمودن کدملی نتيجه را مشاهده خواهند نمود.
٥- پذیرفته شدگان دقت نمایند کليه این افراد در اولين اولویت انتخابی که حائز شرایط پذیرش می باشند پذیرش شده اند. لذا تاکيد میگردد جابجایی در اولویتهای رشته محل بعدی، امکان پذیر نمیباشد.
۶- افرادی که با استفاده از شرایط عادی و همچنين با استفاده از آئين نامه استعدادهای درخشان بدون آزمون پذیرفته شدهاند میبایست حداکثر تا تاریخ 96/7/26 
انصراف خود را از ثبت نام در یکی از دو رشته محل پذیرفته شده از طریق دانشگاهی که پذیرفته شدهاند و قصد ادامه تحصيل در آن دانشگاه را دارند، به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارائه دهند.

تکميل ظرفيت
هرگونه تکميل ظرفيت پس از اعلام نتایج نهایی، براساس اعلام دانشگاههای متقاضی صورت میپذیرد. به عبارتی اگر دانشگاهی بعد از زمان انتخاب رشته محل مجوزی کسب کرده و یا به هر دليل متعاقباً ظرفيت جدید اعلام کرده باشد و یا دانشگاههایی که به دلایل مختلف ظرفيت پذیرش آنها تکميل نشده و همه این دانشگاه ها درخواست
معرفی افراد جدید و یا افراد جایگزین نمایند، پس از تصميم گيری در مراجع ذیربط و م وافقت با پذیرش جدید و یا تکميل ظرفيت، نسبت به این مرحله اقدام خواهد شد. لذا داو طلبان ملزم می باشند هر هفته سامانه اینترنتی مرکز سنجش را ملاحظه کنند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.