خانه دکتری » اخبار کارشناسی ارشد وزارت بهداشت » شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
ضوابط و شرایط مربوط به پذيرش دانشجو ارشد در دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله (عج) اعلام شد

به گزارش خانه دکتری،  تمامي داوطلبان متقاضي شركت در آزمون كارشناسي ارشد سال تحصيلي 97-96 در دانشگاه علوم پزشكي بقيه ا... (عج) ميبايست عضو رسمي  نيروهاي مسلح (سپاه پاسداران – ارتش – نيروي انتظامي – وزارت دفاع)باشند و با ارائه گواهي عضويت معتبر و مجوز شركت در آزمون از محل خدمت، مجاز به شركت و انتخاب اين دانشگاه ميباشند.

لازم است مفاد مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام  شرايط عمومی و اختصاصي  که در زیر به آنان اشاره شده دقيقا مطالعه و رعايت شود.ضمناً اين دانشگاه هيچ گونه تعهدي در قبال تأمين خوابگاه دانشجويان كارشناسي ارشد ندارد

الف) شرایط عمومی :
اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی(ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه.
التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌های سیاسی.
نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه‌ها و سازمان‌های غیراسلامی، التقاطی، الحادی و غیرقانونی.
عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
عدم اعتیاد به مواد مخدر و محرومیت از خدمات دولتی.
داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر.
داشتن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی و عدم سوء پیشینه.
داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن تابعیت مضاعف.

ب) شرایط اختصاصی:
حداقل معدل‌ كتبي دیپلم 18 براي دوره دكتراي حرفه اي پزشكي و داروسازي و معدل 14 براي دوره كارشناسي.
کسب نمره علمی بالاتر از 9000 در آزمون سراسری براي رشته پزشكي و داروسازي و نمره علمي بالاتر از 8000 براي دوره كارشناسي.
حداکثر سن داوطلبان تحصیل در اين دانشگاه 20 سال تمام می‌باشد.
تبصره 1: به ازاي هر یک سال عضويت بسيج فعال، مدت سه ماه و عضویت عادی دو ماه تا سقف یک سال قابل افزایش به حداکثر سن می‌باشد.

تبصره 2: در صورت انجام خدمت دوره ضرورت، مدت مذکور به حداکثرسن اضافه می‌گردد.

تبصره 3: براي ‌اعضاي درجه يك خانواده‌هاي شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودالاثرها تا ميزان پنج سال قابل افزایش به حداکثر سن می‌باشد.

تبصره 4: مجموع سن فردبا احتساب ارفاق سنی حاصل از این بند حداكثر نمی‌باید از 25 سال تجاوز نماید. 4-در شرایط مساوی، اولویت با اعضای درجه یک خانواده محترم ایثارگران (شهداء، جانبازان، آزادگان و رزمندگان) و همچنین اعضای بسیج می‌باشد. 5- در مدت تحصیل در دانشگاه بقیه‌الله (عج) دانشجویان از امکانات فرهنگی، خوابگاه و غذا در حد امکان بهره‌مند خواهند بود. لیکن دانشگاه هیچگونه تعهدی برای خوابگاه متاهلین ندارد.6-پذیرفته شدگان نهایی در بدو ورود به استخدام رسمی سپاه پاسداران در آمده و از حقوق، مزایا، بیمه، خدمات رفاهی و … امکانات دانشجویان بورسیه بهره‌مند خواهند شد. 7-منتخبين در بدو ورود مي‌بايست دوره عمومي پاسداري را در يكي از مراكز آموزشي سپاه طي نمايند. 8-منتخبین پس از فارغ‌التحصیلی براساس نیاز سپاه و نظر معاونت بهداشت و درمان سپاه بکارگیری می‌شوند.


تذكر:
داوطلبان متقاضي دقت نمايند در تاريخ 96/5/25  اسامي واجدين شرايط به ترتيب اولويت نمره مرحله علمي و به تعدادچند برابر ظرفيت پذيرش براي هر رشته آن دانشگاه، از طريق سايت مركز سنجش آموزش پزشكي اعلام خواهد شد. و در تاريخ 96/5/28 ميبايست جهت برگزاري مرحله دوم آزمون به دانشگاه مربوطه مراجعه نمايند. لازمست جهت اطلاع از زمان و مكان دقيق آزمون به سامانه اينترنتي آن دانشگاه مراجعه شود.

اين افراد پس از انجام مصاحبه و بررسي صلاحيتهاي عمومي و طي مراحل مربوط به آن دانشگاه، مورد سنجش نهايي واقع خواهند شد. لازم به توضيح است معرفي اين افراد به منزله كسب اولويت پذيرش و يا قبولي نميباشد.

تذکر بسيار مهم: تعدادي از داوطلبان سهميه رزمندگان و ايثارگراني (خود داوطلب شركت كننده در آزمون) پرسنل رسمي نيروهاي مسلح ميباشند و داراي شرايط مربوط به اين دانشگاه در رشته هاي مورد پذيرش ميباشند، ميتوانند آنرا انتخاب نمايند.

آدرس دانشگاه: تهران- ميدان ونك- خيابان ملاصدرا- خيابان شيخ بهايي جنوبي- كوچه شهيد نصرتي– معاونت آموزشي – دانشگاه ع.پ. بقيه الله آدرس اینترنتی: -www.bmsu. ac.ir  - تلفن 82483618


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود

نظرات :

  1. User Avatar
    محمد  ـ  در تاریخ : 31 مرداد 1397 18:19
    • 0
    سلام.بنده برای مصاحبه ی دانشگاه بقیه الله دعوت شدم ولی توی سایت خود دانشگاه ذکر کرده که فقط از بعضی از استان ها برای مصاحبه بیان.میخواستم بدونم ایا بنده که جزئ اون استان ها نیستم میتونم درمصاحبه شرکت کنم یاخیر؟ممنون
پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.