خانه دکتری » اخبار زبان عمومی » اعلام زمان و نحوه برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو/ آزمون به صورت الکترونیکی برگزار می شود
به گزارش خانه دکتری،سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد:متقاضیان شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو(Tolimi) دوره‌های ۱۵۹ تا ۱۶۶ آزمون فوق به روش الکترونیکی، مطابق جداول ذیل (زمانبندی و محل مراکز برگزاری)برگزار خواهد شد.

متقاضیان شرکت در آزمون تولیمو، می‌توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (http://tolimo.sanjesh.org) اعلام می‌شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جدول زمان‌بندی آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو در نیم سال اول
اعلام زمان و نحوه برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو:آزمون به صورت الکترونیکی برگزار می شود


عنوان و آدرس مراکز محل برگزاری آزمون
نکات مهم در مورد این آزمون ؛

1)متقاضیان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند مراجعه و در سایر مراکز از آنها آزمون به عمل نخواهد آمد.

2) متقاضیان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند. شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

3)عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

الف)شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون:

از آنجائیکه آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می‌شود، برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش بینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست،متقاضیان باید با کارت شناسایی معتبر شامل (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس‌دار جدید یا گذرنامه) به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند،بخش تستی شامل ۱۰۵ سوال می‌باشد و متقاضیان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند وبخش تشریحی: نوشتاری (Writing) است که شامل یک سوال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

ب- بخشها و تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها:

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression) که تعداد سوالات این بخش ۳۵ سوال (۱۵ سوال تکمیل جمله و ۲۰ سوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه است.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension) است که تعداد سوالات ۳۵ سوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سوال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سوال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سوال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه است  وسوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به صورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension) که تعداد سوالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه است

. ج– تذکرات مهم:

۱- همراه داشتن ماسک ساده سه لایه (بدون فیلتر) و دستکش لاتکس برای متقاضیان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن لوازم فوق خودداری کنند.

۲- متقاضیان باید کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس‌دار جدید یا گذرنامه) و یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت‌نام اینترنتی را همراه داشته باشند.

۳– متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روان‌نویس، کاغذ یاداشت و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه و… اکیداً خودداری کنند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴- صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵- همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه‌های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو به صورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، هندزفری و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود.

۶- در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت نمایند. بدیهی است درخواست‌های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود. لازم است از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.