خانه دکتری » اخبار زبان عمومی » تقویم سال ۱۴۰۰ آزمون زبان انگلیسی تولیمو منتشر شد
تقویم جدید آزمون زبان انگلیسی «تولیمو» منتشر شد. آزمون دوره های ۱۵۹ تا ۱۶۳ به روش الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ در مراکز مجری برگزار می گردد.

تقویم سال ۱۴۰۰ آزمون زبان انگلیسی تولیمو منتشر شدتقویم سال ۱۴۰۰ آزمون زبان انگلیسی تولیمو منتشر شد

متقاضیان شرکت در آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو(Tolimo) دوره های ۱۵۹، ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲ و ۱۶۳ می توانند برای شرکت در این دوره ­ها ثبت نام کنند. آزمون های این دوره ها به روش الکترونیکی، مطابق جداول زمانبندی و مراکز محل برگزاری برگزار خواهد شد.

افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می­ توانند در زمان مقرر که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (http://tolimo.sanjesh.org) اعلام می­ شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰
تقویم سال ۱۴۰۰ آزمون زبان انگلیسی «تولیمو» منتشر شد

آدرس مراکز محل برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰ در اینجا قابل مشاهده است.

متقاضیان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند و در سایر مراکز از آنها آزمون به­ عمل نخواهد آمد.

متقاضیان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت­ نام انتخاب کرده اند مراجعه کنند. شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

عدم حضور به­ موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون

آزمون به­ صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می­ شود و برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش­ بینی نشده­ است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

متقاضیان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سئوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سئوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

بخشها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها

بخش های تستی: شامل ۱۰۵ سئوال است و متقاضیان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به سئوالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression). تعداد ۳۵ سئوال (۱۵ سئوال تکمیل جمله و ۲۰ سئوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension). تعداد ۳۵ سئوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سئوال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سئوال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سئوال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه.

سئوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به­ صورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سئوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سئوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سئوالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension). تعداد ۳۵ سئوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing). شامل یک سئوال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سئوال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

اجرای پروتکل های بهداشتی و امنیت آزمون در برگزاری آزمون های تولیمو

۱. همراه داشتن ماسک ساده سه لایه و دستکش لاتکس برای متقاضیان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن ماسک و دستکش خودداری کنند.

۲. متقاضیان باید یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (ویژه آقایان))، و یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت‌نام اینترنتی را همراه داشته باشند.

۳. متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس و ...)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و ... اکیداً خودداری کنند.

ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴. صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵. همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه ­های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می­ شود.

در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش می توانند با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت کنند. درخواست­های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود و از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.