خانه دکتری » اخبار زبان عمومی » اعلام تقویم آزمون زبان MHLE سال 1400 وزارت بهداشت
زمان برگزاري آزمونهاي زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE در سال 1400 اعلام شد. دوره 61 این آزمون 19 فروردین 1400 می باشد.

اعلام زمان برگزاری دوره 61 آزمون زبان  MHLE وزارت بهداشت
آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) داراي 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (30 پرسش درك مطلب شنیداري، 40 پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و 30 پرسش درك مطلب نوشتاري) و 100 نمره (بدون نمرهي منفی) است. در پنج نوبت برگزار میشود.

تقویم آزمون زبان  MHLE سال 1400 وزارت بهداشت


زمان ثبت نام دوره 61 آزمون MHLE وزارت بهداشت

شروع ثبت نام از تاریخ 17 اسفند 1399 می باشد و تا 11 فروردین 1400 ادامه دارد. ( 1399/12/17  تا 1400/01/11)

تاریخ برگزاری دوره 61 آزمون MHLE

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت دوره 61 در روزه 19 فروردین 1400 برگزار خواهد شد. کارت ورود به جلسه آزمون 17 فروردین ماه 1400 قابل دریافت می باشد.نکات مهم:

1 .نشانی دقیق مکان برگزاري آزمون بر روي کارت ورود به جلسه درج میشود.

2 .تاریخ هاي در نظر گرفته شده براي پایان ثبت نام، قطعی نیست و در صورت تکمیل ظرفیت یک حوزه، ثبت نام براي آن حوزه زودتر از تاریخ هاي اعلام شده در جدول بالا، متوقف خواهد شد.

3 .براي ورود به جلسه ي آزمون، همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) الزامی است و همراه نداشتن هریک از این مدارك، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون میشود.

4 .هر کارنامه داراي یک کُد ویژه به نام Code Certification بوده که در بالاي آن درج میشود و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند «تأیید کارنامه» یا Validity Certificate Check ) قابل استعلام است؛ بنابراین، کارنامه ي چاپ شده یا گواهی دیگري براي شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد. مراجع گوناگون (دانشگاهها، سازمانها، ...) میتوانند به همین روش، از درستی کارنامه اطمینان حاصل کنند.


5 .پیش از مراجعه به حوزه ي آزمون از کارت ورود به جلسه ي خود پرینت تهیه فرمایید؛ در حوزه ي آزمون، امکانات تهیه ي کارت موجود نیست و از ورود افرادي که کارت ورود به جلسه و کارت ملی (یا شناسنامه) همراه نداشته باشند به سالن برگزاري آزمون، جلوگیري خواهد شد.

6 .به دلیل ضرورت برقراري نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالنهاي برگزاري آزمون، درهاي حوزه رأس ساعت 30:08 بسته و از ورود افراد دیرآمده، جلوگیري خواهد شد.

7 .هزینه ي ثبت نام قابل برگشت یا نگهداري براي دوره هاي بعدي نیست؛ پیش از اقدام به ثبت نام، از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل فرمایید.

8 .از آن جایی که ساختار آزمون MHLE در حال بازنگري و ارتقا است، از حدود اواسط سال 1400 و پس از نهایی شدن ساختار جدید، آزمونهاي MHLE در شکل و چارچوب ارتقایافته برگزار خواهند شد. جزئیات مربوطه به محض نهایی و آماده شدن براي اجرا، از طریق سایت https://www.sanjeshp.ir/ به آگاهی داوطلبان گرامی خواهد رسید. تا پیش از آن، آزمون همچنان با ساختار و شکل کنونی برگزار میشود.


روش ثبت نام:

الف) آماده سازي مدارك: داوطلبان باید یک قطعه عکس تمام رخ با زمینه ي روشن (که در سال جاري گرفته شده باشد)، کارت ملی و صفحه ي اول شناسنامه ي خود را اسکن نموده و هنگام ثبت نام، از طریق سایت https://www.sanjeshp.ir/ به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

توجه: هریک از تصاویر ارسالی باید با فرمت jpg و حجم 20 تا 300 کیلوبایت باشد.

ب) ثبت نام به صورت اینترنتی و به روش زیر انجام میشود:

1 .اسکن و آماده کردن مدارك (طبق مندرجات بند الف)
2 .ورود به صفحه ي اینترنتی https://www.sanjeshp.ir/
3 .انتخاب پیوند «آزمون زبان MHLE»
4 .کلیک پیوند روي «Send Documents & Register»
5 .انتخاب پیوند «پرداخت الکترونیکی هزینه ي ثبت نام»، پرداخت هزینه ي ثبت نام (1،450،500 ریال) طبق دستورالعمل سایت (با
استفاده از کارتهاي بانکی عضو شتاب)
6 .بازگشت به صفحه ي ثبت نام
7 .ارسال مدارك به صورت جداگانه و تک تک (پس از ارسال مدارك، دکمه ي «Registration «فعال میشود؛ کسانی که در دوره هاي پیشین ثبت نام کرده بوده اند، نیازي به ارسال دوباره ي مدارك ندارند.)

**هنگام ارسال مدارك باید عنوان درست مدرك ارسالی را از قسمت «نوع سند ارسالی» براي هر مدرك انتخاب و سپس آن را ارسال کنید:
  • عکس پرسنلی Personal Photo  
  • کارت ملی National Card
  • شناسنامه ID Card

8 .کلیک روي دکمه ي «Registration «و مشاهدهي فرم ثبت نام (Form Registration)

9 .تکمیل فرم ثبت نام (فقط با استفاده از حروف الفباي انگلیسی) و دریافت Code Registration (دریافت نکردن کُد ثبت نام به معنی انجام نشدن ثبت نام است.)

توجه 1 : فرم هایی که با استفاده از حروف الفباي فارسی پر شوند، حذف خواهند شد.

توجه 2 : عدم ارسال مدارك به منزله ي انصراف از شرکت در آزمون است و پرداخت هزینه ي آزمون، انجام ثبت نام و داشتن کُد ثبت نام (Code Registration) ،بدون ارسال هر یک از مدارك فوق الاشاره، فاقد اعتبار بوده و مجوز شرکت در آزمون نیست. کسانی که در دوره هاي پیشین ثبت نام کرده بودهاند، نیازي به ارسال دوبارهي مدارك ندارند.

توجه 3 : فرم را چاپ نموده و در نگهداري از کُد ثبت نام (Code Registration) کوشا باشید؛ کلیه ي مراحل بعدي، از دریافت کارت ورود به جلسه تا دریافت کارنامه به وسیله ي این کُد انجام میشود.

ج) توزیع کارت ورود به جلسه: داوطلبان باید در بازه هاي زمانی اعلام شده در جدول بالا به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارت ورود به جلسه ي آزمون را دریافت کنند. همراه با کارت ورود به جلسه، یک برگ راهنما در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد که مطالعه ي آن ضروري است.

داوطلبان باید کارت ورود به جلسه ي آزمون را چاپ نموده و براي ورود به حوزه ي آزمون، آن را همراه با کارت ملی یا شناسنامه ي خودارائه نمایند.


د) دریافت کارنامه: داوطلبان میتوانند در تاریخ هاي اعلام شده در جدول بالا به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارنامه ي اینترنتی خود را مشاهده و چاپ کنند.
کارنامه ي چاپ شده یا گواهی دیگري براي شرکت کنندگان صادر نخواهد شد.


نکته: در بالاي هر کارنامه ي اینترنتی یک کُد ویژه به نام Code Certification درج شده که درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل استعلام است.


توجه: مراجع گوناگون (دانشگاهها، سازمانها، ...) میتوانند به همین روش، از درستی کارنامه ي شما اطمینان حاصل کنند. 


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.