خانه دکتری » اخبار زبان عمومی » لغو آزمون 14 آذر ماه MSRT و احتمال لغو آزمون 28 آذر
به اطلاع داوطلبان ثبت نام شده در آزمون msrt میرساند: با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (اعمال محدودیت ها در اکثر استانها)، این آزمون که پیش از این مقرر شده بود در روز جمعه 14 آذر ماه برگزار گردد لغو وتاریخ برگزاری متعاقبا” تعیین و اعلام می گردد. و احتمال لغو آزمون 28 آذر نیز دور از انتظار نیست.

اگر چه سازمان امور دانشجویان در آخرین اطلاعیه خود خبر از لغو آزمون MSRT مورخ 14 آذرماه به علت محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا داده بود و همچنین لغو آزمون اواخر آذر نیز دور از ذهن نیست، اما صحبتی در خصوص آزمون 28 آذرماه در این اطلاعیه مطرح نشده . اطلاعیه جدیدی نیز در این خصوص منتشر نشد. به همین علت برخی داوطلبان آزمون MSRT به ویژه دانشجویان دکتری که ملزم به ارائه مدرک زبان به دانشگاه محل تحصیل خود هستند، بی‌صبرانه منتظر شروع ثبت نام این آزمون بودند.

همان طور که گفته شد گرچه برگزار نشدن آزمون ها در شرایط فعلی کرونا بعید به نظر نمی‌رسد، اما انتظار می رود هر گونه تصمیم در خصوص لغو یا عدم ثبت نام آزمون هایی که از قبل برنامه ریزی شده و زمان بندی شان اعلام شده است، به نحوی مناسب به اطلاع داوطلبان این آزمون برسد.


MSRT سرواژه Ministry of Science, Research and Technology به معنی «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» است. این آزمون پیش از تغییر نام وزارت علوم به نام کنونی، MCHE نامیده می‌شد که سرواژه Ministry of Culture and Higher Education به معنی «وزارت فرهنگ و آموزش عالی» است.

از این آزمون که از آزمون‌های زبان انگلیسی داخلی در ایران به شمار می‌رود به عنوان یک آزمون تافل کوچک یاد می‌شود، لذا دانشجویان برای آمادگی در این آزمون، منابع آزمون تافل را می‌خوانند.

این آزمون ویژه دانشجویان دکتری و همچنین ویژه دانشجویان پسر مقطع لیسانس می‌باشد که جهت خروج از کشور و برای ادامه تحصیل می‌بایست نمره مورد نظر را از آزمون دریافت نمایند.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.