کدینگ لغات 504

تاریخ :
کتاب ۵۰۴ یکی از معروف ترین و پر فروش ترین کتب آموزش لغات ضروری زبان انگلیسی می باشد. این کتاب سالهاست که در اختیار علاقه مندان به یادگیری واژگان زبان انگلیسی قرار گرفته است. اکثر زبان آموزان مبتدی به این کتاب همراه با ترجمه آن، نیاز دارند.


تکرار کردن، با وجود اینکه روشی مرسوم در یادگیری لغات انگلیسی است، در بلندمدت بازدهی مناسب را ندارد.
مشکل اصلی ما در حفظ کردن لغات انگلیسی این است که معمولاً آن‌ها را به‌صورت تکی و طوطی‌وار حفظ می‌کنیم و بعد انتظار داریم که بتوانیم آن‌ها را در جملات و مکالمه به کار ببریم.

ما برای تسلط نسبی بر زبان انگلیسی ، چاره ای جز یادگیری لغات و تقویت دایره واژگان نداریم. اما زبان انگلیسی ، با صدها هزار لغت ، بسیار گسترده تر از آن است که بتوانید همه یا بخش اعظم لغاتش را یاد بگیریم.
بنابرین برای یادگیری زبان انگلیسی در حد معمول ، تنها به 1000 لغت نیاز داریم. اگر این تعداد لغت را حفظ باشیم ، به راحتی از عهده زبان انگلیسی بر خواهیم آمد.

خواندن کتاب "504 لغت کاملا ضروری" میتوند مناسب باشد. این یک کتاب جهانی است و لغت های آن در بسیاری از صفحات کتاب ها و فیلم های انگلیسی وجود دارند. این ها عمدتا لغاتی هستند که وقتی یک متن انگلیسی را می خوانید، با رسیدن به آنها متوقف و ناامید می شوید.
کتاب 504 لغت و مترادف هایشان حدود 1000 لغت می شوند.

زبان فارسی که بدان سخن می گوییم یا هر زبان دیگری مثل انگلیسی و بقیه زبان های دنیا در طول روز ، معمولاً از چندصد کلمه تکراری استفاده می کنیم و کارمان با همین کلمات معدود ، سال هاست که راه می افتد.

با خواندن ۵۰۴ می‌توان آموخته‌های گرامری و شیوه ترجمه متن‌ها و ترکیب عبارت‌های متفاوت را در این مجموعه موشکافی کرد. اگر قرار باشد چند مبحث از گرامر در کنکور ارشد مطرح شود، بدون شک از میان مبحث‌های معلوم و مجهول، شرطی‌ها، زمان فعل‌ها، نقل قول‌ها، چگونگی استفاده از فعل دوم و ... خواهد بود. با تسلط بر همین‌ها و تمرین مکرر با استفاده از روش کدینگ می‌شود امتیاز قابل توجهی در آزمون های زبان کسب کرد.

اما همانطور که حتماً تجربه کرده اید یادگیری لغات کاری وقت گیر و دشوار است. در طی چند سال اخیر روشی تحت عنوان "کدینگ" ابداع شده که واقعاً در یادگیری لغات موثر است.


ما پیشنهاد ساده ای برای "راه افتادن" در زبان انگلیسی برایتان داریم که بزرگ ترین فایده اش این است که زمان زیادی از شما نمی گیرد.
شما با داشتن کد های استاندارد قادر خواهید بود روزانه تا ۲۰۰ لغت را به حافظه بلند مدت بسپارید.
علی رغم اینکه در این زمینه تلاشهایی صورت گرفته اما منابع موجود اشکالاتی از قبیل : طولانی بودن کد مربوطه، عدم همخوانی کلمه با کد و نبود تصویر متناسب با کد را دارند.

روش تصویرسازی یا کد گذاری لغات به عنوان یکی از شیوه های نوین برای به خاطر سپردن بهتر لغات در زمان کمتر مطرح شده است که امکان ماندگاری بیشتر لغات در ذهن مخاطب را نیز فراهم می آورد، این روش تصویرسازی برای یادگیری لغات می باشد که “سرنخ سازی” مفهوم بهتر و قابل درک تری به این روش خواهد داد. این روش به این صورت می باشد که شما سعی می کنید با توجه به دانش قبلی خودتان برای لغتی که در تلاش برای درک یا حفظ معنی آن هستید یک تصویر یا سرنخ بسازید. دفعه بعد با روبرو شدن با آن واژه سرنخ سریعا در ذهن شما تداعی شده و معنی لغات را به یاد خواهید آورد. البته به شرط اینکه این سرنخ و تصویرسازی به شیوه درستی انجام شده باشد این شیوه برای آزمون های مختلف زبان مفید می باشد.

در جزوه 504 که گروه آموزشی خانه دکتری در اختیار شما قرار داده اند دارای شاخصه­ هایی منحصربه فرد زیر می باشد:
۱) وجود کدهای جذاب، متناسب و کوتاه جهت بخاطر ماندن هرچه بهتر واژه
۲) برای اکثر کلمات چند کد در نظر گرفته شده تا قدرت انتخاب شما را بالا ببرد
۳) برای هر کلمه، تصویری متناسب با آن در نظر گرفته شده تا ماندگاری واژه در ذهن افزایش یابد.قیمت : 12,000 تومان
بعد از انجام عملیات خرید، جزوات در سبد خرید شما قابل مشاهده و دانلود است.

به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود