خانه دکتری » بررسی درخواست دانشگاه آزاد برای جذب دانشجوی خارجی غیر بورس
مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم از درخواست دانشگاه آزاد مبنی بر جذب دانشجوی خارجی غیر بورس خبر داد و گفت:در این راستا جلساتی با امور بین الملل دانشگاه آزاد برگزار شده و درخواست این دانشگاه در حال بررسی است.

به گزارش خانه دکتری، دکتر صمد حاج جباری در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد هم مانند سایر دانشگاه ها باید برای پذیرش دانشجویان غیر بورس از کمیته مربوطه در وزارت علوم وسازمان امور دانشجویان مجوز اخذ کند،افزود: برای جذب دانشجوی خارجی غیر بورس توسط دانشگاه آزاد،هماهنگی هایی صورت گرفته است و جلساتی با امور بین الملل این دانشگاه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: البته دانشگاه آزاد نمی تواند در همه مراکز و واحدهای خود دانشجوی خارجی غیر بورس پذیرش کند بنابراین ابتدا باید خود دانشگاه آزاد بررسی کند که در چه مراکز و واحدهایی این امکان را دارد و سپس نتیجه را به سازمان امور دانشجویان اعلام کند. از طرف دیگر یکی از مسائل مهم برای وزارت علوم این است که دانشگاهی که دانشجوی خارجی بورسیه پذیرش می کند موظف است در قبال اخذ هزینه، خوابگاه دانشجویان را تامین کند،این در حالی است که دانشگاه آزاد معمولا فاقد خوابگاه است.

مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم در پایان تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید واحدهایی را معرفی کند که توانایی جذب دانشجویان غیر ایرانی را از همه جهات داشته باشند، در این صورت پذیرش درخواست آنها هیچ مشکلی ندارد.


به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود