خانه دکتری » اخبار کارشناسی ارشد وزارت علوم » راه اندازی دو گرایش جدید صنعت نفت در کارشناسی ارشد
به گزارش خانه دکتری٬ بواحد علم و تحقیقات به عنوان تنها دانشکده نفت و گاز است که در بین واحدهای دانشگاه آزاد علاوه بر دارا بودن تمامی گرایش های کارشناسی و کارشناسی ارشد، در مقطع دکتری نیز دانشجو می پذیرد.

ابوالقاسم امام زاده با بیان اینکه در سال ۹۵ گرایش مخازن هیدروکربوری در مقطع دکتری در این واحد راه اندازی شده است، افزود: راه اندازی دو گرایش جدید تجهیزات صنعت نفت و بهره برداری نفت در مقطع کارشناسی ارشد از جمله اهداف دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات در سال ۹۶ است.

وی تاکید کرد: این دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات نرم افزار شبیه سازی مخازن نفتی را با مجوز رسمی از یک شرکت کانادایی برای پایان نامه ها، در اختیار دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی قرار داده است.

رئیس دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: توجه به توسعه کیفیت پایان نامه ها در دستور کار این دانشکده بوده که در سال جاری نیز این روند دنبال می شود.

امام زاده عنوان کرد: همچنین علاوه بر افزایش سطح کیفی محتوای پایان نامه ها به دنبال افزایش تعداد مقالات پژوهشی نیز هستیم.

وی اضافه کرد: تکمیل آزمایشگاه ها و تفکیک بخش های مختلف آزمایشگاهی، جذب پروژه های برون دانشگاهی، برگـزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، فارغ التحصیلی حدود ۵۰۰ دانشجو در هر سال تحصیلی در گرایش ها و مقاطع مختلف، جذب اعضا هیات علمی جوان، افزایش دو برابری جذب دانشجو در سال های اخیر و ارائه دستاوردهای پژوهشی مختلف از قبیل مقالات آی اس آی، علمی و پژوهشی و کنفرانسهای بین المللی و ملی توسط اساتید و دانشجویان از مهمترین دستاوردهای تحقق یافته دانشکده مهندسی نفت و گاز در سالهای اخیر بوده است.

رئیس دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات گفت: این دانشکده در بحث درآمدزایی فعال بوده است، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی بخصوص نرم افزارهای تخصصی حوزه نفت و گاز و جذب پروژه های صنعتی مانند پروژه ازدیاد برداشت میدان کرنج، از جمله فعالیت های این دانشکده در حوزه تبدیل علم به ثروت بوده است.

به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود