خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت بهداشت » ۱۶۰۰ دانشجوی دکترا متقاضی شرکت در بورس داخل وزارت بهداشت
بر اساس آمار شرکت کنندگان در اولين فراخوان بورسيه دانشجويان مقطع دکترا تخصصی (Ph.D) دانشگاههاي علوم پزشکي کشور یک هزار و ۶۲۲ دانشجو در این فراخوان شرکت کردند.
 
خانه دکتری به گزارش خبرنگار مهر، بر این اساس از میان یک هزار و ۶۲۲ دانشجوی شرکت کننده تعداد ۷۱۵ نفر زن و تعداد ۹۰۷ نفر مرد بودند.

این فراخوان برای نخستین بار از سوی هيأت مرکزي جذب اعضاي هيأت علمي و مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت منتشر شده است و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته هاي مورد نياز علوم پايه پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي (صرفاً رشته هاي جامعه نگر، مواد دنداني) می توانستند در این فراخوان شرکت کنند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۷۶ شرکت کننده بیشترین متقاضی را داشته است.

متقاضيان بايد در آزمون سراسري دکتری تخصصي پذيرفته شده باشند. حداکثر سن براي داوطلبين جهت استفاده از بورس داخل ۴۰ سال است. کليه دانشجويان پس از گذراندن حداقل دو نيمسال تحصيلي مي توانند در فراخوان شرکت کنند و تا قبل از پايان تحصيلات اين امکان براي همه متقاضيان شرکت در فراخوان وجود دارد. عنوان رشته متقاضي بايد با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقيقاً مطابقت داشته و پذيرش موارد مشابه ممنوع است.

دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره هاي حضوري دانشگاههاي علوم پزشکي و موسسات تابعه در اولويت پذيرش و جذب هستند.
شرط معدل مقاطع تحصيلي قبلي متقاضيان براي شرکت در فراخوان در دوره کارشناسي ارشد حداقل ۱۶ و براي دوره دکتراي حرفه اي حداقل ۱۵ است.

در شرايط مساوي اولويت استفاده از تسهيلات بورس به متقاضيان بومي و نخبگان و استعدادهاي درخشان بر اساس آيين نامه اختصاص دارد. متقاضيان بورس مجاز به انتخاب دو دانشگاه خواهند بود. در صورت داشتن شرايط انتخاب دو دانشگاه، انتخاب اول در اولويت قرار خواهد داشت.


به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود